Enerya Aydın’da doğalgaza 10 milyon liralık yatırım yapacak

Aydın’da altı yıldır doğalgaz dağıtımı yapan Aydıngaz, ismini Enerya olarak değiştirdi.

Enerya Aydın’da doğalgaza 10 milyon liralık yatırım yapacak
21 Nisan 2014 Pazartesi 16:23

Aydın’da altı yıldır doğalgaz dağıtımı yapan Aydıngaz, ismini Enerya olarak değiştirdi. Şirketin 11 şehirde hizmet verdiğini, tek çatı altında toplanması için bu kararı aldıklarını belirten Enerya Aydın Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukçu, “Gelecekte en büyük doğalgaz pazarı olacak Aydın’a, bu yıl 10 milyon liralık yatırım yapacağız. Yeni mahalleleri doğalgazla buluşturacağız.” dedi.

Anemon Otel'de düzenlenen basın toplantısında bilgi veren Tulukçu, “Enerya ile doğalgazın yanısıra elektrik ticaretine de girmeyi planlıyoruz. Enerya’nın 2014 yılı doğalgaz altyapı ve diğer çalışmaları için 10 ilde toplam 70 milyon liralık yatırım yapacağız. Enerya olarak 2014 sonuna kadar 10 kentte 100 bin yeni aboneye ulaşmayı, 20,6 milyar metreküp gaz satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Aydın’da ise 10 milyon lira yatırımla 120 kilometre yeni doğalgaz şebekesi kuracağız.” dedi.

Yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Enerya Aydın İşletme Müdürü Osman Ersöz ise, "Bu yıl yapacağımız yatırımla birlikte 2013 sonu itibariyle 5 bin 470 olan abone sayımızı, yıl sonunda 8 bin 500 yeni aboneyle 14 bin 670’e çıkacağız. Bu yıl Adnan Menderes, Fatih, Efeler ve Girne mahallelerine, Nazilli'de ise Yıldıztepe, Zafer, Yeni ve İstiklal mahallelerine doğalgaz götüreceğiz." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×