Enerjisa'da iki üst düzey atama

Enerjisa'da iki üst düzey atama
06 Eylül 2016 Salı 22:20

İSTANBUL (AA) - Enerjisa Satış Şirketleri Genel Müdürlüğü görevine Hüseyin Çağlar, İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yetkinlikler Başkanlığı'na Hakan Timur getirildi.

Şirket açıklamasına göre, Enerjisa Satış Şirketleri Genel Müdürü Hüseyin Çağlar oldu. Çağlar, 20 milyon kişiye elektrik enerjisi sağlayan Enerjisa'nın satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütecek.

2012'den bu yana Vodafone Türkiye'de Satış Direktörü olarak görev yapan Çağlar, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu.

Enerjisa İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yetkinlikler Başkanlığı'na ise Hakan Timur getirildi.

Nisan 2016 itibarıyla, 21 ilde 9 bini aşkın çalışanı olan Enerjisa'nın insan kaynakları faaliyetlerini yöneten Timur, aynı zamanda iletişim ve iş mükemmelliği birimlerinin yönetimini de üstlendi.

2011-2016 yılları arasında Akçansa'nın insan kaynakları süreçlerinin yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Timur, kariyerine 1997 yılında Marsa-Kraft Foods International'da başladı. Timur, bunun ardından Sabancı Grubu'nda sırasıyla Gıda Grubu İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Sabancı Holding İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Kordsa Global’de Global İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevlerini üstlendi.

1998-2000 yılları arasında Sabancı Holding Talent Pool ve 2009'da Sabancı Lider Takımı (SALT) gelişim programlarında yer alan Timur, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü ve Sabancı Üniversitesi Enerji ve Teknoloji Yönetimi Master Programı mezunu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×