Eksperlere tarım sigortası eğitimi

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Manisa Bölge Müdürlüğü, tarım sigortaları eksperlerine eğitim verdi.

Eksperlere tarım sigortası eğitimi
03 Mart 2014 Pazartesi 18:08

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Manisa Bölge Müdürlüğü, tarım sigortaları eksperlerine eğitim verdi.

27-28 Şubat tarihli eğitimde mobil ekspertizden, hasar belirleme ve tablet uygulamaları gibi konulardan söz edildi. İlaveten bağ, tarla ürünleri, meyve ağaçları hasar belirleme yöntemleri; sera ve bitkisel ürün risk inceleme yöntemleri anlatıldı.


Manisa Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Manisa Ziraat Odası Başkanı Mehmet Nuri Şeyda Sorman, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Bekir Engürülü de katıldı.

Mehmet Nuri Şeyda Sorman, TARSİM’in doğal afetlere karşı tek ve en etkin çare olduğunu vurguladı. Bekir Engürülü de adil bir anlayışla yapılacak ekspertiz çalışmalarının tarım sigorta sisteminin geleceği adına çok önemli olduğunu dile getirdi.

Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi AŞ Genel Müdür Yardımcısı Zeki Karakurt da 2013’te bölgede 54 bin hasar belirleme çalışmasının sorunsuz yapıldığını aktardı. Karakurt, bundan sonra da çalışmaların aynı itina ile devam etmesi temennisinde bulundu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×