EGSD, üretici ile tedarikçileri buluşturdu

Ege Giyim Sanayicileri Derneği, (EGSD) sektördeki işbirliğini artırmak için Tarihi Havagazı Fabrikası'nda üretici ve tedarikçileri buluşturdu. Kısa sürede organize edilmesine rağmen 31 EGSD üyesi tedarikçi firmanın katılarak ürünlerini...

EGSD, üretici ile tedarikçileri buluşturdu
07 Mayıs 2014 Çarşamba 17:28

Ege Giyim Sanayicileri Derneği, (EGSD) sektördeki işbirliğini artırmak için Tarihi Havagazı Fabrikası'nda üretici ve tedarikçileri buluşturdu. Kısa sürede organize edilmesine rağmen 31 EGSD üyesi tedarikçi firmanın katılarak ürünlerini sergilediği 1. Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması'nda firmalar birbirleri ile önemli iş bağlantılarına imza attı.

    EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, kısa sürede tedarikçi firmaları bir araya getirerek organizasyonu gerçekleştirdiklerini, EGSD üyesi firmaların karşılıklı önemli iş bağlantılarına imza atacağına inandığını söyledi.

    Sektörden gelen talep üzerine böyle bir çalışmayı başlattıklarını ve bugünde bunu hayata geçirdiklerini anlatan Özden, “Burada 31 tedarikçi firma stant açtı. Hazır giyim ve konfeksiyon firmalarının temsilcileri ile görüşmeler yapılıyor. Dokuma ve örme, kumaş, boyahane, nakış, brode, tela, düğme, aksesuar, makine yedek parça ve yazılım sektörlerindeki firmalar burada. Gün boyunca firmaların görüşmeleri sürecek. Tarihi bir mekanda, sektörümüz için tarihi bir buluşma gerçekleştirdik. Bunun da arkasının geleceğine inanıyoruz.” dedi.

    Organizasyonu firmaların satın alma dönemlerine denk getirdiklerini, bu sayede firmaların farklı tedarikçilerin ürün ve hizmetlerini yakından görerek satın alma kararlarını vereceğinin altını çizen Özden, şirketler içinde yeni bir açılım imkanı sağladıklarını ifade etti.

    Açılış konuşmasının ardından tedarikçi firmalar ile konfeksiyon üreticileri ikili iş görüşmelerine devam ederken, gün boyu süren görüşmelerde birçok EGSD üyesi birbirleri ile iş bağlantıları yaparak, bundan sonra birlikte çalışma sözü verdi. CİHAN

EGSD, üretici ile tedarikçileri buluşturdu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×