Eğitim, turizm ve tarıma 114 milyon avroluk hibe

Avrupa Birliği (AB) Bakan Yardımcısı Ali Şahin, 2005 yılından bu yana Bursa'dan 929 projeye 114 milyon avroluk hibe desteği verildiğini bildirdi.

Eğitim, turizm ve tarıma 114 milyon avroluk hibe
11 Şubat 2016 Perşembe 11:38

Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nu Çarşamba semtindeki valilik binasında ziyaretinde yaptığı konuşmada, AB Bakanlığının Bursa'da eğitim, turizm, tarım, sosyal kalkınma gibi alanlarda tüm hibe destekli projelerin yanında yer aldığını söyledi.

Sunulan desteklere ilişkin bilgi veren Şahin, "2005 yılından bu yana da Bursa'dan gelen 929 projeye bakanlığımız 114 milyon avroluk bir hibe katkısında bulunmuş. Eğitimden gençliğe, turizmden sosyal diyaloğa, sanayileşmeye, markalaşmaya birçok alanı kapsayan önemli bir hibe katkısı sağlandı" dedi.

Bursa lokomotif kentlerden biri

Bursa'da 300 yabancı yatırımcının faaliyette bulunduğunu aktaran Şahin, "Avrupa Birliği'ne katılım sürecinde çok güçlü bir destek verdiği için Bursa'ya, değerli yöneticilerine, Sayın Vali̇mi̇ze, Beledi̇ye Başkanımıza, bu şehirdeki sivil toplum örgütlerine Avrupa Birliği Bakanlığı olarak teşekkür ederiz. Bundan sonraki süreçte de Avrupa Birliği Bakanlığı, Bursa'dan gelen prestijli projelere sadece etkisi Bursa değil, tüm ülkeyi hatta uluslararası ortakları da işin içine dahil ederek birçok ülkeyi işin içine katabilecek perspektifteki projelere destek verecektir" ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karaloğlu da AB Bakanlığını, yaptıkları her işte hep yanlarında gördüklerini ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×