Dalya Ofer'in Müslüman Olduğu Ortaya Çıktı

İsrailli ünlü iş adamı Sammy Ofer'in oğlu Dalya Ofer'in Müslüman olduğu ortaya çıktı. Dalya Ofer, '5 yıldır Müslüman'ım' diyerek bunu doğruladı.

Dalya Ofer'in Müslüman Olduğu Ortaya Çıktı

Türkiye'de yaptığı yatırımlarla da tanınan dünyanın sayılı zenginlerinden İsrailli meşhur işadamı Sami Ofer'in oğlu Dalya Ofer'in, uzun zaman evvela Müslüman bulunduğu öğrenildi. Ofer, İhlas Haber Ajansı'na yaptığı izahatda 5 yıldır Müslüman olduğunu söyledi.

18 MİLYAR DOLARLIK SERVETİ REDDETMİŞTİ

Sami Ofer'in ölümünün peşinden mirasının açıklanması ve Dalya Ofer'in 18 milyar dolarlık mirası reddetmesi bütün dünyada konuşulmuştu. Sammy Ofer, şirketinin yüzde 52,4'lük tarafını yıllardır vicdan azabı çektiği ve yüzünü hiç görmediği ikinci eşinden bulunan oğlu Dalya Ofer'e bırakmıştı.

Dalya Ofer, Ofer Kardeşler Grubu'nun başına gelmiş ve 18 milyar dolarlık şahsi servetin ortağı olmuştu. Vasiyet gereği Dalya, ailenin nüfusuna girdikten sonra bu hakka sahip olacaktı. Dalya Ofer yaşamı boyunca hiç görmediği iki ağabeyi Eyal Ofer ve Idan Ofer'i böylece tanımış oldu. Kardeşler içinde kocaman bir miras kavgası patlak verirken Dalya Ofer, bir zaman sonra Ofer Holding'de başkanlık koltuğuna oturdu. Ofer kardeşlerin arasındaki kavganın büyümesinden kısa bir zaman sonra Dalya Ofer, Sammy Ofer'in 18 milyar dolarlık servetini reddetti, Holding'den ve lobiden istifa etti.

'UMRE YAPARAK MÜSLÜMANLIĞI TANIDI'

Konu, medyada kardeşlerin Dalya Ofer'e Müslüman bulunduğu için baskı ve komplo kurduğu biçiminde yer aldı. Şirket çalışanlarından Yasef Beraha yaptığı izahatda Dalya Ofer, Dubai Kraliyet ailesi üyesi Hamdan Al-Maktoum ile yıllardır görüştüğünü kendisi vasıtasıyla Mekke'de Umre yaparak Müslümanlığı tanıdığını ve Müslüman olduğunu belirterek, 'Kardeşleri Dalya'yı küçük düşürmek için her yolu denediklerini lakin Eyal ve Idan, Hamdan Al-Maktoum Dalya'nın birlikte bulunduğu için ve ondan çekindikleri için aşırı ileriye gidemediler' dedi. Dalya Ofer'in bununla beraber şirketin başkanlık koltuğuna oturmasına devamlı karşı çıkan bir lobi bulunduğu da söylendi.

NEDEN TÜRKİYE'YE GELDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Siyasal bilimler ve uluslararası birliktelikler mezunu bulunan Dalya Ofer'in Ortadoğu politikası üstüne tez yapmak üzere Türkiye'ye geldiği ve bu sırada İstanbul'u aşırı beğendiği kaydedildi. Ofer, Türkiye'de bir siyasal partinin strateji uzmanı, iki holdingin strateji danışmanı şekilde da çalıştı ve Türkiye'ye yabancı yatırımcılar çekti. Türk ekonomisine destek eda etmek için gayret gösterdi.

Hamdan Al-Maktoum'un Türkiye'ye kazanç yapmasının gerekçesi şekilde Dalya Ofer'in İstanbul'a yerleşmesi gösterilirken, Ofer'in Al-Maktoum'dan ayrılmak istediği lakin Al-Maktoum'un bunu kabul etmediği söylendi. Mütevazı, normal bir yaşam sürdüğünü ve böyle yaşamak istediğini paylaşan Dalya Ofer, insani katkı çalışmaları ve hayırseverliğiyle biliniyor.

Kaynak: HABERLER.COM

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×