Cilvegözü Sınır Kapısı’nda hizmetler durdu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Cilvegözü Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği'nden şifahen alınan bilgiye göre, dün sabahtan itibaren Suriye tarafındaki muhalif grupların aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle Suriye'ye geçişin yolcu ve araç trafiğine kapatıl.

Cilvegözü Sınır Kapısı’nda hizmetler durdu
11 Aralık 2013 Çarşamba 13:23

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Cilvegözü Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği'nden şifahen alınan bilgiye göre, dün sabahtan itibaren Suriye tarafındaki muhalif grupların aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle Suriye'ye geçişin yolcu ve araç trafiğine kapatıldığını bildirdi.

Konuyla ilgili Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Dün sabahtan itibaren devam eden görüşme ve bilgi alma çabaları net bir sonuç vermemiş ancak bu sabahtan itibaren konu netleşmiştir. Gece boyunca da çatışmalar devam etmiştir. Son alınan bilgiye göre, kapı şu an için Özgür Suriye Ordusundan ayrılan ılımlı islami bir grup olan (El kaide veya Irak-Şam İslam devleti bağlantısı olmayan) ve 7 ayrı muhalif grubun birleşmesi ile kurulmuş bulunan Cephet-ül İslam grubunun eline geçmiştir. Konuyla ilgili gelişmeler yakından takip edilmekte olup herhangi bir gelişme olması halinde ayrıca bildirilecektir. Bu aşamada araç ve yolcu hizmeti verilememektedir. Konu hakkında ihracatçılarımızın bilgilendirilmesinde fayda olduğu mülahaza edilmektedir.” bilgisi paylaşıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×