Bursa’nın siyah inciri UYMSİB merceğinde

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB), Bursa’nın siyah incirini mercek altına aldı. Birlik, ‘Bursa Siyahı İnciri Yetiştiriciliğinde Önemli Sorunlar ve Çözümler’ konulu konferans düzenleyecek. UYMSİB tarafından 4...

Bursa’nın siyah inciri UYMSİB merceğinde
24 Temmuz 2014 Perşembe 14:33

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB), Bursa’nın siyah incirini mercek altına aldı. Birlik, ‘Bursa Siyahı İnciri Yetiştiriciliğinde Önemli Sorunlar ve Çözümler’ konulu konferans düzenleyecek.

UYMSİB tarafından 4 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan konferansta, Prof. Dr. Uygun Aksoy tarafından Bursa Siyahı konusundaki sorunlar, bu özel meyveyi koruma yolları ve çözümler ele alınacak. UYMSİB Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Salih Çalı, Bursa Siyahı İncirinin, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke tarafından yoğun talep gördüğünü söyledi. Çalı, “Bursa, siyah incirin Türkiye’deki en büyük üreticisi konumundadır. Düzenlediğimiz bu konferans ile amacımız, incirle alakalı herhangi bir sorun yaşanmadan, her yönüyle bu çok özel meyvenin korunmasını sağlamaktır.” dedi.

Konferansta, başta üreticiler olmak üzere bakanlık, üniversite, ihracatçılar ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya geleceğini belirten Çalı, sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulacağını kaydetti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×