Bulgaristan'ın büyüme hedefi yüzde 2

Bulgaristan Ekonomi Bakanı Dragomir Stoynev ile Maliye Bakanı Petır Çobanov, Haskovo kentinde işadamları ile bir araya geldi.Türk işadamlarının da bulunduğu toplantıda konuşan Bakan Stoynev, yabancı yatırımın ülkedeki ekonomiyi kalkındıracağını...

Bulgaristan'ın büyüme hedefi yüzde 2
29 Nisan 2014 Salı 13:38

Bulgaristan Ekonomi Bakanı Dragomir Stoynev ile Maliye Bakanı Petır Çobanov, Haskovo kentinde işadamları ile bir araya geldi.

Türk işadamlarının da bulunduğu toplantıda konuşan Bakan Stoynev, yabancı yatırımın ülkedeki ekonomiyi kalkındıracağını dile getirdi. Gelişmiş ülkelerle ticaret hacmini artırarak bu yıl için yüzde 2 büyüme hedeflediklerini dile getiren Stoynev, iş ortamının iyileştireceklerini ifade etti. Stoynev, kanunlardaki bazı maddeleri değiştireceklerini belirterek, genç yatırımcıların önünü açacaklarını söyledi.

Maliye Bakanı Petır Çobanov ise iç tüketimde görülen artıştan dolayı 2015-2017 dönemleri için ekonomik büyüme beklentilerini yüzde 2,6 ila yüzde 3,4 olarak belirlediklerini söyledi. Bakan Çobanov, makroekonomik beklentilerde yatırımların yaklaşık yüzde 3 oranında artabileceğini ve ayrıca vergilerin toplanmasında da artış öngördüklerini kaydetti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×