Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü:

- "Türkiye, Kosova'nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerden biri, iki ülke arasında ortak projeler hayata geçirilebilir" - Kosova Milli Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Bajrami: - "Türkiye'de 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini kınıyoruz, bu konuda Türk hükümetini destekliyoruz ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanındayız"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü:

ANKARA (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin Kosova'nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerden biri olduğunu belirterek, iki ülke arasında ortak projeler hayata geçirilebileceğini ifade etti.

Özlü ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bakanlıktaki toplantı salonunda, Kosova Milli Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Ersim Bajrami ile ve beraberindeki heyetle görüştü.

Türkiye'nin, Kosova'nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerden biri olduğunu hatırlatan Özlü, iki ülke arasında ortak projeler hayata geçirilebileceğini söyledi. Bakanlığın çalışma alanına giren her konuda Türkiye ve Kosova'nın iş birliği yapılabileceğini belirten Özlü, "YÖK Başkanımız da elinden gelen tüm imkanları kullanacak." dedi.

- "Türkiye ile ortak çalışmalar yapmak istiyoruz"

Kosova Milli Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Ersim Bajrami de Türkiye'de 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini kınadıklarını, bu konuda Türk hükümetinin desteklediklerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduklarını vurguladı.

Bajrami, bugün YÖK Başkanı Saraç ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile yaptıkları görüşmelerde, eğitim ve bilim konusunda iki ülkenin yapabileceği çok şey olduğunu ve iş birliğine hazır olduklarını kaydetti.

Türkiye'nin kendileri için iyi bir örnek olduğunu ve bilim, teknoloji alandaki çalışmaların nasıl ülke ekonomisine yansıtıldığını görmek istediklerini dile getiren Bajrami, "Küçük bir devlet olarak, Türkiye gibi büyük bir devletin yanımızda ortağımız olmasına ihtiyacımız var." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×