Bakan Arslan, Marmaray'da vatandaşlarla yolculuk yaptı

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: - "Bugüne kadar Marmaray'da 141,5 milyon kişi seyahat etmiş. Şu an günde 181 bin kişi seyahat ediyor. Banliyö hatlarını bitirip bağladığımızda Marmaray şu andakinin birkaç misli yolcu taşıyacak" - "Yaklaşık 2 yıl içerisinde banliyöleri hizmete sunmayı amaçlıyoruz. Açıkçası banliyöler biraz yavaş gidiyor. Bunu hızlandırmak için ilgililerle toplantı yaptık" - "Bütün raylı sistemleri birbirine bağlayıp ring haline getirme konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ciddi bir çalışmamız var. Ondan sonra vatandaşlar toplu taşımadan vazgeçemeyecek"

Bakan Arslan, Marmaray'da vatandaşlarla yolculuk yaptı
10 Haziran 2016 Cuma 12:21

İSTANBUL (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, çalışmaları hızlandırarak banliyö hatlarını 2 yıl içerisinde hizmete açacaklarını belirterek, "Şu an Marmaray'da günde 181 bin kişi seyahat ediyor. Banliyö hatlarını bitirip bağladığımızda Marmaray şu andakinin birkaç misli yolcu taşıyacak" dedi.

Ayrılık Çeşmesi durağından Marmaray'a binen Arslan, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yolcuların yüzündeki tebessümü görmek, onların ağzından kolaylığı dinlemek kadar mutluluk verici bir şey olmadığını söyledi.

Vatandaşın bu hizmetten duyduğu memnuniyeti içtenlikle ifade ettiğini dile getiren Arslan, bu memnuniyeti amaçladıklarını aktardı.

Arslan, bugüne kadar Marmaray'da 141,5 milyon kişinin seyahat ettiğini kaydederek, "Şu an günde 181 bin kişi seyahat ediyor. Olağanüstü bir duygu. Günde 219 trenimiz çalışıyor. Marmaray'dan beklentimiz ve insanlarımızın beklentisi çok daha yüksek. Banliyö hatlarını bitirip bağladığımızda Marmaray şu andakinin birkaç misli yolcu taşıyacak. Dünyanın neresine giderseniz gidin kıtaları kesintisiz dünyanın altından birleştiren proje olan Marmaray'ın teknik başarısından bahsediliyor" diye konuştu.

Banliyö hatlarını yaklaşık 2 yıl içerisinde vatandaşların hizmetine sunmayı amaçladıklarını belirten Arslan, "Açıkçası banliyöler biraz yavaş gidiyor. Bunu hızlandırmak için ilgililerle toplantı yaptık. İstanbullu vatandaşlar da banliyölerin bir an önce bitmesini bekliyor. Bir an önce bitirmek için yoğun çalışıyoruz. İnşallah 2 yıl içinde insanımızın hizmetine sunmuş olacağız" ifadelerini kullandı.

"Bütün raylı sistemleri birbirine bağlayıp ring haline getirme konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ciddi bir çalışmalarımız var" diyen Arslan, bu gerçekleştikten sonra vatandaşların toplu taşımadan vazgeçemeyeceğini vurguladı.


- Yolcularla muhabbet etti, taleplerini dinledi


Arslan, bindiği Marmaray'da Yenikapı durağına kadar vatandaşlarla yolculuk yaptı. Vatandaşlara nereden gelip nereye gittiklerine, ulaştırma hizmetlerinden memnun olup olmadıklarına dair sorular soran Arslan, onların taleplerini de dinledi.

Vatandaşlar da Marmaray'dan çok memnun olduklarını, önceden otobüs, vapur, metrobüs gibi alternatifleri kullanarak iki yaka arasında yolculuk yaptıklarını, şu an sadece Marmaray ile gidebildikleri yerlere önceden aktarmalarla ulaşabildiklerini söyledi.

Yolculuklarının çok kısaldığını dile getiren vatandaşlar, şimdi hava muhalefeti, trafik kazası, köprü trafiği gibi gibi olumsuz unsurların kendilerini etkilemediğini, istedikleri saatte Marmaray'a binerek Avrupa ile Asya kıtaları arasında denizin altından yolculuk yapabildiklerini aktardı.

TCDD'de çalışan bir işçinin çocuğu olduğunu belirten genç bir vatandaş da Bakan Arslan'a üzerinde TCDD'nin logosu bulunan anahtarlık hediye ederek kendisiyle bir süre muhabbet etti.

Yolculuk sırasında vatandaşları tek tek dinleyen Arslan, talepleri yanında bulunan yetkililere not aldırdı ve İstanbul'a daha büyük projeler yapacaklarını, ulaşımı daha da kolaylaştıracaklarını söyledi.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×