Babacan: Zamanla oluşan güvenin kaybı hızlı olur

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, piyasada güven kaybının çok hızlı olduğunu belirterek, "Bakarsınız ki on yılların firması, ifade edemediğiniz süre içerisinde birden çöküşe geçebilir. İşte biz de Türkiye’nin güven ortamının...

Babacan: Zamanla oluşan güvenin kaybı hızlı olur
16 Haziran 2014 Pazartesi 15:58

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, piyasada güven kaybının çok hızlı olduğunu belirterek, "Bakarsınız ki on yılların firması, ifade edemediğiniz süre içerisinde birden çöküşe geçebilir. İşte biz de Türkiye’nin güven ortamının değerini iyi bilmeliyiz. Artık bize bir şey olmaz psikolojisine girmemeliyiz." dedi.

Başbakan Yardımcısı Babacan, Nuh'un Ankara Makarnası ile Japon Nisshin Foods-Seifun Grubu ile Marubeni Corporation ortaklığında açılacak fabrikanın kuruluşu için düzenlenen etkinliğe katıldı. Babacan, konuşmasında, güvenin zamanla oluşacağını belirterek, akşamdan sabaha güvenin oluşamayacağını söyledi.

Güvenin kaybının ise çok hızlı gerçekleştiğini anlatan Babacan, "Yavaş yavaş oluşuyor. Ama zaman alır. Bakarsınız ki on yılların firması, bakarsınız ki ifade edemediğiniz süre içerisinde birden çöküşe geçebilir. İşte biz de Türkiye’nin güven ortamının değerini iyi bilmeliyiz. Bu güven nereden nasıl oluştu, kaynağı nereden oluştu? Artık bize bir şey olmaz psikolojisine girmemeliyiz. Ve başarının anahtarları ile beraber bu ufka bakmalıyız." ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×