ATO’dan Ankara’da ticareti canlandırma kampanyası​

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: - "Biz insanımızın aşını, işini büyütmeye çalışırken, birileri çukurlar kazarak, gönül köprülerini yıkıyor" - "Doğu ve Güneydoğu'daki esnaf kardeşlerimiz bırakın siftah yapmayı, terör belası yüzünden dükkanlarını açmakta zorlanıyorlar. Ama devletimiz çok güçlü onlara sahip çıktı, çıkmaya da devam edecek" - "Esnaf, tüccar ve ticaret erbabı huzurdan, istikrardan ve ülkenin bütünlüğünden yana olmuşlardır. 'Ankarayı Seviyorum' kampanyası da buradan çıkıyor. Biliyorlar ki Ankara ayakta duracak, Türkiye ayakta duracak"

ATO’dan Ankara’da ticareti canlandırma kampanyası​
29 Nisan 2016 Cuma 12:58

ANKARA (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki esnafın terör olayları nedeniyle dükkanlarını açmakta zorlandıklarını belirterek, "Biz insanımızın aşını, işini büyütmeye çalışırken, birileri çukurlar kazarak, gönül köprülerini yıkıyor." dedi.

Tüfenkci, Ankara Ticaret Odasınca (ATO) "Ankara'yı Seviyorum" sloganıyla başlatılan alışveriş kampanyasının tanıtım toplantısına katıldı.

Burada konuşan Tüfenkci, terörün insanları korkutmayı amaçladığını ancak Türkiye'nin bu tuzağa düşmeyeceğini söyledi. Bir insanlık suçu olan terörün sadece Türkiye'nin sorunu olmadığını anlatan Tüfenkci, birçok ülkenin terör konusunda çifte standart uyguladığını vurguladı.

Tüfenkci, "Biz insanımızın aşını işini büyütmeye çalışırken, birileri çukurlar kazarak, gönül köprülerini yıkarak dünyaya Türkiye'yi kapatmaya çalışıyorlar. Birileri esnafa her türlü yardımı yaparken, birileri de esnaf kepenk açmasın diye elindeki varlığı alabilmenin hesabını yapıyor. Doğu ve Güneydoğu'daki esnaf kardeşlerimiz bırakın siftah etmeyi, terör belası yüzünden dükkanlarını açmakta zorlanıyorlar. Ama devletimiz çok güçlü onlara sahip çıktı, çıkmaya da devam edecek." ifadelerini kullandı.

Seçim sonrasında 3 aylık dönemde hayata geçirilmesi vadedilen başlıkların yüzde 100'ünün yerine getirildiğini dile getiren Tüfenkci, 6 aylık vaatlerin de en kısa sürede gerçekleştirileceğini kaydetti.

- "Çeke olan güveni arttıracağız"

Esnaf, tüccar ve ticaret erbabının milletin omurgası olduğuna işaret eden Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Onlar hep huzurdan, istikrardan ve ülkenin bütünlüğünden yana olmuşlardır, bundan sonra da olmaya devam edeceklerdir. 'Ankarayı Seviyorum' kampanyası da buradan çıkıyor. Bu ülkeyi, milleti sevdikleri için çıkıyor. Biliyorlar ki Ankara ayakta duracak, Türkiye ayakta duracak onun için bu kampanyayı düzenliyorlar ve ben inanıyorum ki Ankaralılar da bu kampanyaya sahip çıkacak. Ankara Türkiye'nin başkenti olduğuna göre bütün ülke sahip çıkacak. İnanıyorum ki 6 Mayıs, 6 Haziran arasında Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımız bir şekilde yolunu Ankara'ya düşürüp buradan bir şeyler alıp memleketlerine gidecek."

Tüfenkci, ticari hayatı kolaylaştırmak adına gelen öneriler doğrultusunda bir takım düzenlemeleri hayata geçireceklerini kaydetti. Çek Yasası'nı Meclis'e sevk edeceklerine değinen Tüfenkci, "Umuyorum sizlerden gelen talepleri karşılamış olur. Çeke olan güveni arttıracağız ki sizin ticari işlemleriniz ve işletmeleriniz biraz daha iyi ve güvenli yürüsün." şeklinde konuştu.

Kampanyanın sembolik olduğunun altını çizen Tüfenkci, "Buradaki amaç ve mesaj net. Biz terörden korkmuyoruz, terörün amaçladığı ve ulaşmaya çalıştığı hedeflere varmasına Ankaralı esnaf olarak 'dur' diyoruz. Ankaralılar olarak ticaretimizi de yapacağız, sosyal mekanlar da bulunacağız, ibadetimizi de yapacağız, eğlencemizi de yapacağız, teröre inat yaşamı devam ettireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

- "40 Fi̇at Egea, 3 Mercedes CLA kazanma fırsatı"

ATO Başkanı Salih Bezci de Ankara'da 5 ay i̇çi̇nde 3 ayrı terör saldırısı gerçekleştirildiğini hatırlatarak, saldırılarla toplumun kardeşli̇k, barış, huzur, bi̇rli̇k, beraberli̇ğinin bozulmasının amaçlandığını söyledi.

Terör olaylarını gerçekleştirenlerin ve destekçilerin bu hedefe ulaşamayacaklarını vurgulayan Bezci, "Terör eylemi̇ gerçekleşti̇renleri̇n amacı yüreklere korku salmak, ekonomi̇de i̇şleyen çarkları durdurmak, bi̇rli̇kte yaşama i̇steği̇ni̇ öldürmek ve sokağa çıkmamızı engelleyerek sosyal hayatı baltalamaktır." diye konuştu.

Bezci, ATO Mecli̇si̇ bütçesinden Ankara'da ekonomi̇k ve sosyal hayatı canlandırmak amacıyla kullanmak üzere 3,5 mi̇lyon lira kaynak ayırdıklarını bildirdi. "Ankara'yı Seviyorum" sloganıyla alışveriş kampanyası düzenleme kararı aldıklarını anlatan Bezci, "Başbakanımız Ahmet Davutoğlu bi̇r konuşmasında 'Sokağa çıkın, normal hayatınıza devam edi̇n' dedi̇. Kampanyamızın amacını da Başbakanımızın bu çağrısı oluşturdu. Ankaralılar i̇çi̇n anlam taşıyan özelli̇kleri̇n vurgulanacağı kampanyamız, 6 Mayıs'ta başlayıp 6 Hazi̇ran'da sona erecek." şeklinde konuştu.

Söz konusu tari̇hler arasında geçerli̇ olacak kampanya dönemi̇nde Ankara sınırları i̇çi̇nde kredi̇ kartı ya da banka kartı i̇le tek seferde en az 25 liralık alışveri̇ş yapanlar, ATO'nun hedi̇ye edeceği̇ otomobi̇llerden bi̇ri̇ni̇ almak üzere çeki̇li̇ş hakkı elde edecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×