Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısı

- TÜGİAD Başkanı Çuhacı: - "Saldırıyı gerçekleştirenlerin insanlığını, değerlerini sorgulamaya bile gerek yok. Asıl sorulması gereken soru her zaman olduğu gibi; kimler azmettirdi?" - "Bize düşen toplumsal anlamda yaraları sarmaya destek olmak ve saldırganlara tepki göstermek"

Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısı

İSTANBUL (AA) - Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Rahmi Çuhacı, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısını kınayarak, saldırganları ve azmettiricilerini lanetlediklerini kaydetti.

Çuhacı yazılı açıklamasında, tüm insanlığın lanetlediği bir terörist saldırı daha gerçekleştirildiğini belirterek, saldırıda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Terör saldırısını kimlerin planladığının daha önemli olduğuna dikkati çeken Çuhacı, "Üstelik en yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı, sürekli gözlemlediğimiz bir yerde… Saldırıda masum insanlar, siviller yaşamını yitirdi ya da yaralandı. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin insanlığını, değerlerini sorgulamaya bile gerek yok. Asıl sorulması gereken soru her zaman olduğu gibi 'kimler azmettirdi?' olmalı." ifadelerini kullandı.

Saldırının Türkiye'nin dış politikasının iyileştiği bir dönemde yapıldığını aktaran Çuhacı, değerlendirmesini şöyle sürdürdü:

"Türkiye’nin Rusya ve İsrail ile ilişkilerini iyileştirmek amacıyla adımlar attığı, Mısır ile olumlu sinyallerin konuşulduğu bir sırada gerçekleştirilen saldırı iyi analiz edilmeli. Bize düşen toplumsal anlamda yaraları sarmaya destek olmak ve saldırganlara tepki göstermek…

Hükümete düşen sorumluluk ise çok net… Bu terör saldırılarını gerçekleştiren odakların merkezlerini, lojistik üslerini imha etmek ve Türkiye’de bu anlamda terörle kol kola girmiş her kim varsa onlara karşı da en etkili şekilde önlemler almak. Toplum kendisini teröristlere karşı korumak için gereken önlemleri almak zorunda.”
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×