Apple, Merakla Beklenen Akıllı Saati Tanıttı

Apple Berlin'de gerçekleştirdiği dev etkinlikte yeni ürünü Apple Watch'ın tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni Apple Watch ile farklı iletişim şekilleri kurulabilecek.

Apple, Merakla Beklenen Akıllı Saati Tanıttı
13 Mart 2015 Cuma 23:53

Apple, San Francisco'da gerçekleştirilen etkinlikte Apple Watch ve yeni MacBook'u tanıttı. Apple Watch modelleri 350 dolardan başlayarak 10 bin doların üstüne çıkıyor.

APPLE WATCH'UN YANI SIRA MACBOOK'TA TANITILDI

Apple'ın etkinliğinde Nisan ayında tüketicilere sunulacak bulunan akıllı saat Apple Watch'un bütün nitelikleri gözler önüne serildi. Tim Cook, Apple Watch'un yanı dizi yeni MacBook'u da sundu ve iPhone ile ati yeni içerik ile hizmetleri tanıttı.

'GLANCES' İLE BİLGİLERE HIZLI ŞEKİLDE ERİŞİLEBİLECEK

Cook, Apple Watch'un içeriklerine 'Glances' ile başladı. İçerik, notlar ya da yürek atışı benzeri bilgilere seri bir biçimde erişmenizi sağlıyor.

TELEFON GÖRÜŞMELERİ YAPILABİLECEK

Apple Watch, donanımında yer sektör mikrofon ve hoparlör ile telefon görüşmeleri gerçekleştirilmesine İmkan verecek.

'DİGİTAL TOUCH' İLE İLETİŞİMDE YENİ BOYUTA GEÇİLECEK

'Digital Touch' ismi verilen içerikle Apple Watch ile değişik iletişim şekilleri kurulabileceğini söyleyen Cook, 'saatinizin ekranına çizeceğiniz bir resmin aynen arkadaşınızın ekranında belireceğini' söyledi. Kullanıcıların dost listesini çıkarması için taraf tuşa basması yeterli.
Apple Watch ile yeni iletişim yöntemleri keşfedileceğini belirten Cook, satın alanların birbirlerine yürek benzeri animasyonlar gönderebildiklerini de söyledi.

SAĞLIK UYGULAMASI KAYNIYOR

Sağlık ve fitness'a odaklanan Apple Watch, kullanıcı çok çok fazla oturduğunda dahi uyarıda bulunuyor. Her hafta kullanıcısına rapor hazırlayan Apple Watch, sıhhatli hayat için önerilerde bulunarak bir hayat koçu görevi görüyor.

'APPLE WATCH İLE MARATON REKORU KIRMAK İSTİYORUM'

Cook'un konuşmasının ardından, Apple Watch konusunda gösterilen tanıtım videosunda yer sektör Amerikalı model Christy Turlington Burns sahneye geldi. Apple Watch ile maraton rekorunu kırmayı hedeflediğini belirten Burns, Apple.com'a koşu konusunda blog yazacağını da duyurdu.

İPHONE'DAN ALINAN HER TÜRLÜ NOT VE UYARI GÖRÜLEBİLECEK

Sözüne süren Cook, iPhone'a tahsil edilen her çeşitli not ve uyarının Apple Watch ile de görülebileceğini söyledi. Cook'un arkasından sahneye Apple teknoloji ünitesi kıdemli başkan yardımcısı Kevin Lynch geldi.

'ÇOK FAZLA OTURDUĞUNUZDA SİZİ UYARACAK'

Apple Watch uygulamalarını izah eden Lynch, söze 'Wechat' ile başladı. Uygulama, tek tuşa basarak yanıt vermek arzuladığınız mesaja çıkartma göndermenizi sağlıyor.
Apple Watch, çok çok fazla oturduğunuz süre 'artık kalkmanız gerektiği' uyarısında bulunuyor.

PASSBOOK UYGULAMASINI STANDART OLARAK SUNUYOR

Apple Pay uygulaması ise taraf tuşa iki kere basılmasıyla aktif oluyor. Uygulamanın kullanılması için saatin kredi kartı okuyucusuna tutulması gerekiyor. Apple Watch, Twitter ve Instagram'ın yanı sıra, Uber ve evcil hayvan bakcısı Bow Wow Meow uygulaması da içeriyor. Saat tıpkı sürede Passbook uygulamasını da standart şekilde sunuyor.

APPLE WATCH İLE OTEL ODASI KAPILARI AÇILABİLECEK

Lynch, otel odası kapılarının Apple Watch ile açılabileceğini belirtirken, Alarm.com uygulaması yardımı ile garaj kapılarının da saat ile denetim edilebileceğini söyledi.

İOS 8.2 İLE UYUMLU OLACAK

Lynch, iOS 8.2 ile uyumlu olacak Apple Watch'un çok sayıda uygulama indirilmesine izin vereceğini söyledi. iOS 8.2 ise bugünden itibaren indirilebilecek. Gümüş ve feza grisi renklerdeki sunulacak alüminyum kaplama telefon, 18 saat batarya ömrüne sahip.

10 BİN DOLARDAN BAŞLAYAN FİYATLARLA SATIŞA SUNULACAK

Saatin Sport Edition koleksiyonu 38 mm için 349, 42 mm için 399 dolardan satılacak. Paslanmaz çelik olacak Regular Edition koleksiyonu ise tıpkı kalınlıklar için sırasıyla 1049 ve 1099 dolardan satışa sunulacak. Kısıtlı sayıda tüketicilere sürülecek bulunan Apple Watch Edition fiyatları ise 10 bin dolardan başlayacak. Edition koleksiyonu, 18 ayar sarı ve kırmızı altın kaplama olacak. Saatlerin ön siparişi 10 Nisan'da başlayacak. Apple Store satışları ise ABD'de 24 Nisan'da başlayacak.

EN HAFİF VE EN İNCE MACBOOK'UN TANITIMI DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Apple Berlin'de gerçekleştirdiği kocaman etkinlikle önümüzdeki günlerde tüketicilere süreceği bugüne kadar imal edilen en hafif ve en ince MacBook'un tanıtımını gerçekleştirdi.

SADECE 900 GRAM AĞIRLIĞINDA

Bugüne kadar imal edilen en ince ve hafif MacBook olma özelliğini taşıyan cihaz, bundan böyle altın renk seçeneğine de sahip ve bu açıdan MacBook serisinde bir ilk olma özelliğini elinde bulunduruyor. Sadece 900 gr. ağırlığında ve 13.1 mm inceliğinde bulunan alet 17.3 mm inceliğinde bulunan MacBook Air'e göre gördüğünüz üzere çok çok daha ince bir tasarıma sahip.

3 MİLYONDAN FAZLA ÇÖZÜNÜRLÜĞE SAHİP

12 inç büyüklüğünde retina ekrana ve 3 milyondan çok piksel çözünürlük sunan yeni MacBook, önceki MacBook'lara göre yüzde 30 oranında daha az kuvvet tüketiyor.

TEK ŞARJLA 9 SAAT İNTERNET OLANAĞI

Yeni MacBook üstündeki anakart 11 inç'lik MacBook Air'inkine göre yüzde 67 oranında daha küçük... Tek şarjla 9 saat internet ve 10 saat multimedya deneyimi sunan alet üstünde bulunan USB-C, tek bir portta 5 değişik bağlantı seçeneği sunuyor. Güç, USB, DisplayPort, HDMI ve VGA...

EN İNCE RETİNA EKRANINA SAHİP

Klavyesi de tam olarak yenilenen MacBook bugüne kadarki en ince retina ekranı kullanıyor. MacBook'un yeni bataryası katmanlı yapısı yardımı ile kasanın içindeki en ufak boşlukları dahi değerlendirilerek pil gücünün yoğunlaştırılmasını sağlıyor.

SATIŞ FİYATI 1300 DOLAR

10 Nisan tarihinde satışa sunulacak bulunan yeni MacBook'lar 1.299 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×