Akıllı mobilya çağı başlıyor

MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın, mobilya sektörünün Ar-Ge destekli inovatif ürünlerin altına imza atması gerektiğini ve yeni teknolojileri hem ürünlerde hem de üretim sisteminde kullanmanın sektörün geleceğine fayda sağlayacağını söyledi.

Akıllı mobilya çağı başlıyor
18 Temmuz 2017 Salı 12:19

Sonhaberler | Haber Merkezi

Günümüz mobilyalarının sadece mobilya değil, yüksek teknolojili birer tasarım objesi olduğu bir gerçek. Bu farkındalıkla da uzun dönemli stratejilerle sürekli kendini yenileyen markaların gündemini Endüstri 4,0 meşgul ediyor. Yenidünya gereği sektörün teknolojiyle buluşmasının kaçınılmaz olduğunu belirten MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın, mobilya sektörünün Ar-Ge destekli inovatif ürünlerin altına imza atması gerektiğini ve yeni teknolojileri hem ürünlerde hem de üretim sisteminde kullanmanın sektörün geleceğine fayda sağlayacağını söyledi.
 
Tüm dünya teknolojinin hızına yetişmeye çalışırken markalar da bu hıza ayak uydurmaya çalışıyor. Her gün müşteri beklentilerine göre şekillenen ürünlere teknolojiyi dahil etmek ise şart. Bu farkındalıkla sürekli kendini yenileyen teknolojinin satın alma alışkanlıklarını değiştirdiğinin altını çizen MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın, uzun dönemli stratejilerle birlikte mobilya markalarının gündemini Endüstri 4,0’ın meşgul ettiğini söyledi.
 
“Son teknolojiyle kurulmuş üretim hatları sektörün geleceğini belirliyor”
Sektörün yüzde 75’ini temsil eden markalı mobilya firmalarının üretim tesislerini AR-GE üssüne çevirdiklerini belirten Öztaşkın, “Günümüzde mobilya markaları da teknolojinin hızına ayak uydurmak zorunda. Çünkü bu yenidünya düzenine ayak uyduramayan markalar, maalesef yok olmaya mahkûm. Dolayısıyla son teknolojiyle kurulmuş üretim hatları sektörün geleceğini belirleyen unsurlar olarak karşımıza çıkıyor.  CNC kontrollü tam otomatik üretim hatları, MRP (Malzeme Kaynak Planlama ve Yönetim) işletim sistemi olarak tüm dünyada yaygın olan SAP programını kullanıyor olmak artık markalar için lüks değil bir zorunluluk” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×