Abu Dabi’den vatandaşlarına 544 milyon dolarlık ev kredisi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de hükümetin yaklaşık bin vatandaşı için 544.5 milyon dolarlık konut kredisi vereceği bildirildi. Resmi haber ajansı WAM’a göre veliaht prensi Şeyh Muhammed, kredilerin ödenmesi için Abu...

Abu Dabi’den vatandaşlarına 544 milyon dolarlık ev kredisi
31 Temmuz 2014 Perşembe 10:58

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de hükümetin yaklaşık bin vatandaşı için 544.5 milyon dolarlık konut kredisi vereceği bildirildi. Resmi haber ajansı WAM’a göre veliaht prensi Şeyh Muhammed, kredilerin ödenmesi için Abu Dabi Mesken Otoritesi’ne talimat verdi. Krediden başkentte 553, doğu bölgesinde 404 ve batı bölgesinde 43 vatandaş faydalanacak.

Kredinin Devlet Başkanı Şeyh Halife’nin ‘sosyo-ekonomik istikrarın yakalanması için tüm ailelere uygun yaşama imkanı sağlanması programı’ çerçevesinde verildiği kaydedildi.

Habere göre krediler eşit miktardaki aylık taksitlerle herhangi bir kâr oranı eklenmeden geri ödenebilecek. Ne kadar sürede geri ödeneceğine dair bilgi verilmezken konutun inşaatının tamamlanması halinde kredinin yüzde 25’lik kısmı da devlet tarafından silinecek.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×