ABD Dışişleri Bakanlığı: ABD'de Kürt petrolünün satışı yasak değil

ABD Dışişleri Bakan yardımcısı Brett McGurk, Irak'ın her hangi bir bölgesinden gelen petrol için ülkesinde satış yasağının olmadığını ifade etti.Geçtiğimiz günlerde Ceyhan limanından bir milyon varil petrolü Texas'ın Galveston limanınına...

ABD Dışişleri Bakanlığı: ABD'de Kürt petrolünün satışı yasak değil
31 Temmuz 2014 Perşembe 16:08

ABD Dışişleri Bakan yardımcısı Brett McGurk, Irak'ın her hangi bir bölgesinden gelen petrol için ülkesinde satış yasağının olmadığını ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Ceyhan limanından bir milyon varil petrolü Texas'ın Galveston limanınına getiren tankere Bağdat'ın şikayeti üzerine el konulmuştu. Irak Petrol Bakanlığı, Texas mahkemesine başvurarak petrolün Galveston limanında boşaltmasının durdurulmasını istemişti. Texas'da mahkeme petrolün satışına yasak koymuştu.

ABD Dışişleri Bakan yardımcısı McGurk, kendi twitter sayfasında konu ile açıklamalarda bulundu. Erbil ve Bağdat arasında bulunan sorunların diyalog yolu ile çözülmesini temmeni eden McGurk, Irak'ın herhan bir bölgesinde gelen gelen petrolün ABD topraklarında satılmasının yasak olmadığını belirtti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×