6 Bin Lira Maaşla Eleman Aranıyor Ama Bulunamıyor

Son yılların trend mesleklerinden biri de 'test uzmanlığı'. Ancak firmalar dolgun ücret ödemelerine karşın test uzmanı bulamıyorlar.

6 Bin Lira Maaşla Eleman Aranıyor Ama Bulunamıyor
17 Mart 2015 Salı 18:30

En seri büyüyen sektörlerden birisi yazılım sektörü. Geç kalmış olsa da Türkiye'de bundan böyle bu konuya kazanç yapıyor.

TEST UZMANI İHTİYACI BÜYÜYOR

Artık yazılım geliştiren ve bunları bütün dünyaya satan şirketler dünya markası olabiliyor. Bu kuruluşların sayısı ve yaptıkları planlar arttıkça bu yazılımları test edecek insan gücüne bulunan gereksinim da artıyor.

10 BİN UZMAN

Yakın gelecekte Türkiye'de yazılımları test edecek 10 bin test uzmanına gereksinim olacak. Bu test uzmanları bugün 6 bin lira maaşla rahatlıkla iş bulabiliyor. Türkiye Yazılım Test ve Kalite Derneği de Türkiye bilişim sahasının uluslararası pazarlarda rekabet edebilmesi için bu sahanın yazılım testi ve kalitesi meselesi için bilgilendirilmesini hedefliyor.

EĞİTİM VERİLİYOR

Derneğin Başkanı Koray Yitmen, Türkiye'nin yazılım ve testleri sahasında dünya merkezi olması için çalıştıklarını belirterek bu bölgeye kazanç yapılması gerektiğini söylüyor. Dernek, konuyla ilgili eğitimler veriyor.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×