30 Ağustos Zafer Bayramı

- Kalkınma Bakanı Elvan: - "15 Temmuz'da Türkiye'yi darbe ve işgal belasından kurtaran iman ve ruh, 30 Ağustos'ta işgalcileri hezimete uğratan şerefli Türk milleti ve Türk ordusunun ruh ve imanıyla aynıdır"

30 Ağustos Zafer Bayramı

ANKARA (AA) - Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 15 Temmuz'da Türkiye'yi darbe ve işgal belasından kurtaran iman ve ruhun, 30 Ağustos'ta işgalcileri hezimete uğratan şerefli Türk milleti ve ordusunun ruhu ve imanıyla aynı olduğunu belirtti.

Elvan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, bugün 1922'de Türk milletinin tek yürek olarak katıldığı İstiklal Savaşı'nın en büyük zaferinin yıl dönümünü idrak ettiklerini bildirdi.

Anadolu'nun istiklale susamış evlatlarının Mareşal Gazi Mustafa Kemal Paşa komutasında işgal kuvvetlerini hezimete uğratarak tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda en büyük adımı attıklarına dikkati çeken Elvan, şunları kaydetti:

"15 Temmuz'da Türkiye'yi darbe ve işgal belasından kurtaran iman ve ruh, 30 Ağustos'ta işgalcileri hezimete uğratan şerefli Türk milleti ve Türk ordusunun ruh ve imanıyla aynıdır. Bugün bütün terör örgütlerine ve Türkiye üzerine hesap yapan karanlık küresel odaklara karşı aynı azimle mücadele ediyor, şehitler veriyoruz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelesi veren bütün büyüklerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun. Hakkıdır Hakk'a tapan milletimin istiklal!"

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×