20 milyon TL yatırımla lojistik üssü kurdu

Kim Marketler Zinciri, İstanbul Hadımköy'de 20 milyon TL yatırımla inşaatına başladığı lojistik merkezini tamamlayarak genel merkezini taşıdı. Son teknolojinin kullanıldığı 26 bin metrekarelik merkez sayesinde mağazalaşma çalışmalarına...

20 milyon TL yatırımla lojistik üssü kurdu
07 Haziran 2014 Cumartesi 14:53

Kim Marketler Zinciri, İstanbul Hadımköy'de 20 milyon TL yatırımla inşaatına başladığı lojistik merkezini tamamlayarak genel merkezini taşıdı. Son teknolojinin kullanıldığı 26 bin metrekarelik merkez sayesinde mağazalaşma çalışmalarına da hız vereceklerini söyleyen Genel Müdür Dr. Hamit Akçay, "Kim Grup olarak İstanbul ve Marmara Bölgesi dışındaki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Sakarya, Tekirdağ ve Edirne'nin ardından İzmir ve Manisa illerinde de mağazalaşma çalışmalarımızda önemli mesafe kat ettik. Mağaza açtığımız tüm bölgelerde lojistik ve depo yatırımlarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Türkiye geneli mağazalaşma hedefi kapsamında satın alma ve doğrudan yatırım çalışmalarına devem eden Kim Marketler Zinciri, Hadımköy'de Lojistik ve Depo merkezi yatırımını tamamladı. 20 Milyon TL yatırımla devreye sokulan tesisin hızlı mağazalaşma çalışmalarına önemli bir destek sağlayacağına dikkat çeken Akçay, "Perakende sektörünün en büyük lojistik yatırımlarından birine imza attık. Yeni mağaza yatırımlarımız ve perakende sektöründe ilk 5 arasına girme hedefimiz doğrultusunda lojistik yatırımlarına büyük önem veriyoruz. Şu anda 26 bin metrekareye ulaşan merkezimiz ek yatırımlarla yıl sonuna kadar 30 bin metrekareye ulaşacak ve 50 kişiye istihdam sağlayacak. Aynı zamanda Hadımköy sanayisindeki işletmelere toptan satış yapacağımız Depo Satış Mağazamızla da bölge işletmelerine bir kolaylık sağlayacağız. Perakende sektörün içinde bulunduğu durgunluğa rağmen, yatırımlarımızda hız kesmedik. Yine önümüzdeki dönemlerde, İzmir bölgesinde çalışmaları devam eden lojistik merkezinin de açılışını yapacağız." diye konuştu.

"YENİ SATIN ALMA GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR"

İzmirli Denmar Marketler Zinciri'ni satın alarak Marmara Bölgesi dışındaki ilk yatırımlarına imza attıklarını kaydeden Akçay, açıklamasına şöyle devam etti:

"Denmar ile birlikte 2014 yılı içinde üçüncü yerel satın almayı tamamlamış olduk. Haziran ayı itibariyle tüm resmi prosedürleri yerine getirerek 11 mağazanın devrini gerçekleştirdik. Temmuz ayında ise tüm mağazalara KİM logosunu asacağız. Gerek Marmara Bölgesi'nde gerekse Türkiye genelinde yeni illerde yatırım için araştırmalarımıza devam ediyoruz. İzmir'in ardından Ege ve Marmara Bölgesinde yeni market zincirleri ile de satın alma görüşmelerimiz devam ediyor. Yatırım için uygun zemin bulduğumuzda yerel ve daha geniş kapsamda satın almalar yapmaya açığız. Aynı zamanda ilk yurt dışı yatırımımız olan Irak Mağazamızdan gayet olumlu geri dönüşümler aldık. Yerel ortakla veya kendi sermayemizle Irak genelinde ve farklı ülkelerde mağazalaşma çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarları öncelikli olmak üzere yeni mağaza yatırımı için araştırma yapıyoruz. Türkiye'nin 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşması için perakendeci ihracına öncelik vermeliyiz. Yerli Marketlerimizi yurt dışına açarsak Türk ürünlerini de global pazarlarda daha fazla görmeye başlarız."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×