19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: - "19 Mayıs, başarıya ancak milletle ulaşılacağının tarihe düşülmüş bir notudur. Millet desteğine dayanmayan hiçbir mücadele başarıya ulaşamaz"

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

ANKARA (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 19 Mayıs 1919 tarihinin başarıya ancak milletle ulaşılacağının tarihe düşülmüş bir notu olduğunu belirterek, "Millet desteğine dayanmayan hiçbir mücadele başarıya ulaşamaz." ifadesini kullandı.

Tüfenkci, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türk ulusunun tarihinde 19 Mayıs 1919'un özel bir gün olduğunu vurgulayan Tüfenkci, Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşinin tüm yurda yayıldığını, genç, yaşlı, kadın, erkek topyekun başlatılan mücadelenin bir milletin yeniden doğuşunu sağladığını ifade etti.

Gazi Mustafa Kemal'in 97 yıl önce, düşman işgali altındaki yurdu kurtarmak için çareyi millette bulduğunu, zafere giden yolun milletin azim ve inancıyla katedildiğini belirten Tüfenkci mesajında, şunları kaydetti:

"Milletimiz esarete karşı tüm varlığıyla direnmiş ve tüm dünyaya örnek olan bir mücadeleye imza atmıştır. 19 Mayıs, başarıya ancak milletle ulaşılacağının tarihe düşülmüş bir notudur. Millet desteğine dayanmayan hiçbir mücadele başarıya ulaşamaz. Türkiye son 14 yılda millet iradesini temel alarak, büyüyüp gelişmekte ve güçlenmektedir. Güçlü bir ülke olma yolunda istikrarlı bir şekilde kararlılıkla ilerliyoruz. Bizlerin bıraktığı bayrağı gençlerimiz devralacaktır. Gençlerimizin bu değerli emaneti çalışarak, üreterek daha ileriye götüreceğine, birlik ve beraberlik içinde kültürümüzü ve kadim geleneğimizi sonsuza kadar yaşatacağına ve koruyacağına olan inancım tamdır. Bu vesileyle başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle, şükranla anıyorum."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×