10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

- Kalkınma Bakanı Elvan: - "Atatürk'ün emanetine, ülkemizin birliğine ve dirliğine kasteden dahili ve harici hainlerin emelleri hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir" - "Milletimiz en son 15 Temmuz’da kendisine emanet edilen Cumhuriyete ve iradesine sahip çıkarak destan yazmış, Atatürk'ün işaret ettiği gibi asla boyunduruk kabul etmeyeceğini dünyaya ilan etmiştir"

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

ANKARA (AA) - Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine, Türkiye'nin birliğine ve dirliğine kasteden dahili ve harici hainlerin emellerinin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini belirterek, "Milletimiz en son 15 Temmuz’da kendisine emanet edilen Cumhuriyete ve iradesine sahip çıkarak destan yazmış, Atatürk'ün işaret ettiği gibi asla boyunduruk kabul etmeyeceğini dünyaya ilan etmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Elvan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 78. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türk milletinin Atatürk’ün önderliğinde adeta küllerinden dirilerek İstiklal Harbi'ni verdiğini, ardından Cumhuriyeti kurarak onu gelecek nesillere emanet ettiğini ifade eden Elvan, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olmaya, hakimiyet ilelebet milletin olmaya devam edecek, Cumhuriyete ve milli iradeye asla gölge düşürülmeyecektir. Milletimizden aldığımız güçle, Hükümet olarak, ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için canla başla çalışıyoruz. Atatürk'ün emanetine, ülkemizin birliğine ve dirliğine kasteden dahili ve harici hainlerin emelleri hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir. Milletimiz en son 15 Temmuz’da kendisine emanet edilen Cumhuriyete ve iradesine sahip çıkarak destan yazmış, Atatürk'ün işaret ettiği gibi asla boyunduruk kabul etmeyeceğini dünyaya ilan etmiştir. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 78'inci yılında rahmetle, minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×