Yeni müfredat açıklandı, değerler eğitimi geldi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, İHL'lerde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı müfredat yenilenmiştir." dedi. Değişen müfredatların başına değerler eğitimi eklendi.

Yeni müfredat açıklandı, değerler eğitimi geldi
18 Temmuz 2017 Salı 10:42

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, güncellenen 2017-2018 eğitim dönemi için yeni müfradat programını açıkladı.

İşte Bakan Yılmaz'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Gelecek nesillerin daha donanımlı olabilmesi için müfredatın yenilenmesi ihtiyacı doğurmuştur. Çağın gereği, ferdin ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda müfredatı yeniledik. Müfredat; öğretmen, öğrenci ve velilerin görüşleri alınarak yenilendi. 2017-2018 eğitim öğretim yılında 1,5 ve 9. sınıflarda yeni müfredat programı uygulanacak.İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, İHL'lerde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı müfredat yenilenmiştir.

-Yenilenen müfredat sade ve anlaşılabilir olması ön planda tutulmuştur.

-Disiplin alanlarına özgü yeterlilik ve becerilere yer verildi.Güncelliğini yitiren konular çıkarıldı.

-Öğrencilere kazandırılması hedeflenen yeterlilik ve beceriler belirlenirken derslerin tabiatı dikkate alınmıştır. Müfredatların giriş bölümüne 'değerler eğitimi' başlığı altında bir bölüm eklenmiştir. 

-Müfredatlar yenilenirken farklı kültür ve medeniyet havzalarının katkıları belirginleştirilmeye çalışılmıştır. Yenilenen müfredatlarda sadeleştirme ve içerik yoğunluğunun azaltılması ön planda tutulmuştur. Müfredat uygulanırken her türlü farklılığı kapsayıcı ve hassasiyeti koruyucu olmaya odaklanılmıştır."


Etiketler; #Yeni müfteredat

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ihsan - 11 ay önce
müfredat gene eksik 5. sınıf Osmanlıca hazırlık olmalı çocuklarımkız kuranı rahat okumalılar