KYK burs sonuçları açıklandı

Kredi Yurtlar Kurumu'nun merakla beklenen burs başvuru sonuçları açıklandı

KYK burs sonuçları açıklandı
17 Kasım 2016 Perşembe 16:29

Sonhaberler | Haber Merkezi 

Kredi ve Yurtlar Kurumu burs başvuru sonuçlarını açıkladı. KYK burs başvuru sonuçlarını resmi internet sitesinden sorgulamak için haberimizdeki linkten ilgili adrese ulaşabilirsiniz. 

Uzun bir süredir KYK burs sonuçları açıklamasını bekleyen öğrenciler, burs kazanıp kazanmadıklarını e-devlet sistemi üzerinden öğrenmeye başladı.

BUNDAN SONRAKİ İŞLEMLER NELER?

TAAHHÜTNAME ONAY İŞLEMLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Sonuçların açıklanacağı ilan sayfasında öğrencilerimizin bundan sonra yapması gerekenler de duyurulacaktır.  Burs/kredi almak isteyen öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde e-devlet şifreleri ile e-devlet sayfasından burs/kredi taahhütname onay işlemi yapacaklardır.
Sonuç ekranında tahsis edilen burs/kredi imkânından faydalanmak için e-devlet üzerinden taahhütname onayı yapılması zorunludur.

YURT DIŞINDA (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DÂHİL) EĞİTİM GÖRMEKTE OLUP BURS/KREDİ MÜRACAATINDA BULUNANLARIN DİKKATİNE

Yurt dışında eğitim görmekte olan öğrencilerimizin başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yapmaları gereken işlem iki basamaklıdır.

Öncelikle e-devlet üzerinden taahhütname onay işlemi,

KEFALETNAME BELGESİ

Öğrencilerimizin bu belgeyi, herhangi bir noter marifetiyle hazırlatmaları gerekmektedir. Kefaletname belgeleri e-devlet onayının ardından noter sistemine otomatik düşmektedir. Kefaletname hazırlatma işlemi öğrenciye kefil olacak kişi tarafından yaptırılacaktır, öğrencinin noterde bulunmasına gerek yoktur. Noterlerce hazırlanan kefaletname belgelerinin Kurumumuz genel müdürlük adresine  (Söğütözü mahallesi 2176 sokak No: 25 Çankaya / ANKARA ) posta veya kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.
 
ÖNEMLİ UYARI

Öğrenim kredisi ve burs almak istemeyen öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Taahhütname onayı yapmayan öğrenci sisteme dahil olmayacağından ertesi yıl yeniden burs/kredi için başvurabilir.

BURS ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

Burs ve kredilerle ilgili merak edilen bir diğer soru da ücretler hakkında. Peki bu yıl burs ücretleri ne kadar olacak? Geçen sene 320 Türk Lirası olan burslara bu sene 80 Türk Lirası zam geldi ve öğrencilerin alacağı ücret 400 Lira oldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×