EBA kurs başvurusu nedir? EBA e kurs başvuruları

Eba kurs - MEB Başvuru ve Yönetim Sistemi (Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi) nasıl yapılır? EBA e kurs yaz dönemi başvuruları ne zaman MEB eba ücretsiz kurs başvurusu nasıl yapılır? MEB ücretsiz kurs kayıtları ne zaman başlıyor? EBA hakkında daha fazla bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

EBA kurs başvurusu nedir? EBA e kurs başvuruları
14 Ağustos 2018 Salı 12:19

"EBA ile E-kurs öğrenci girişi ve uygulamaları nasıl alınır" diye merak ediyorsanız, EBA hakkında daha fazla bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz...

EBA E kurs başvuruları 24 Eylül 2017 Pazartesi gününe kadar devam edecek. TC Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ücretsiz kurs hizmetine EBA öğrenci girişi ile başvuru gerçekleştirilebilir. Öğrenciler e-kurs sistemi ile okuldan sonra da öğrenimlerine devam edebilir.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kurs başvuruları 18-24 Eylül 2017 tarihlerinde 1. yarıyıl, 2. yarıyıl için de 7-18 Şubat 2018 ve Yaz dönemi içinse 18-24 Haziran 2018 tarihlerinde yapılabilecek.

- 1. Dönem Kursları; 2 Ekim 2017 tarihinde
- 2. Dönem Kursları; 3 Mart 2018 tarihinde,
- Yaz Dönemi Kursları; 2 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak.

- 1. Dönem Kursları; 14 Ocak 2018 tarihinde, 
- 2. Dönem Kursları; 3 Haziran 2018 tarihinde, 
- Yaz Dönemi Kursları; 19 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek...

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminde ders kayıt nasıl gerçekleştirilir? EBA giriş sistemi için gerekli olan bilgiler nedir? EBA E-Kurs detayları...

EBA, yani destekleme ve yerleştirme kursu aracılığıyla yürütülen e-kurs için EBA öğrenci girişi yapmanız gerekmektedir. Bu şifre öğrencinin yetkili öğretmeni tarafından alabilirsiniz ve Öğrenmenseniz MEBBİS 'e giriş yapıp oradan talep etmeniz gerekiyor. Özel okul öğrencileri bu programdan sadece şifre gerektirmeyen alanlarda yararlanabilirler. Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda, uygun sayfaya tıklamanız ve giriş yapmanız gerekmektedir.

EBA GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

EBA KURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

EBA'nın resmi web sitesine www.eba.gov.tr girdikten sonra E-Kurs sekmesini açın.

Yönetim Sistemi Girişinde Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi gelecek. Buradan öğrenciler için eba giriş seçeneğini tıklamanız gerekiyor.

Daha sonra http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS//giris.jsp adresine ulaşacaksınız.

Burada, e-okul bilgi seçeneğini işaretleyerek, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanıcı Doğrulama sistemini doldurmanız gerekecektir. İlgili alanları doldurduktan sonra, giriş yap seçeneğini tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz...

E-kurs sekmesini tıkladıktan sonra öğrenci bilgilerinizi göreceksiniz. Bilgilerinizi sistemde güncelledikten sonra, öğrenci işlemleri menüsünden kurs tercihleri sekmesini tıklayarak kurs tercihlerinizi yapabilirsiniz. Ders kaydetme seçimini işaretleyerek işleminizi sonlandırabilirsiniz.

eba-ekurs

E-KURSLARA KİMLER BAŞVURABİLECEK?

24 Eylül'e kadar öğrenciler, resmi / özel, ortaokul, imam hatip ortaokulları, resmi / özel ortaöğretim kurumları ve açık eğitim kurumları ile yüksek lisans mezunları için başvurabilirler.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Hahnsnsnme - 1 hafta önce
Hsjjsksmnnsj