DGS 2017 sınavı ne zaman? DGS'de Çıkacak Konular?

ÖSYM 2017 sınav takvimini açıkladı. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları ne zaman başlıyor? DGS sınavı ne zaman? DGS'de çıkacak konular neler? Detaylar haberimizde

DGS 2017 sınavı ne zaman? DGS'de Çıkacak Konular?
21 Nisan 2017 Cuma 15:05

Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir.
Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak, sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.*** Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) ile

Elektronik Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavları (e-ALES), ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Merkezi) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM e-Sınav Merkezlerinin aday kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacaktır. Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23:59'a kadar adayların

ÖSYM SINAV TAKVİMİ

Dikey Geçiş Sınavı Başvuru Tarihleri 24.05.2017 - 01.06.2017
Dikey Geçiş Sınavı 23.07.2017
Dikey Geçiş Sonuç Tarihi 29.08.2017

DGS - DİKEY GEÇİŞ SINAVINA KİMLER BAŞVURABİLİR – ŞARTLARI NELER

- Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksek

- Okulları ve Açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır.

- O yıl son sınıfta olup ta staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmemiş olan adaylarda başvurabilirler.

- Açık öğretim ve meslek yüksekokullarının ön lisans programlarından mezun olanlardan kendi alanlarındaki Açık öğretim lisans programlarına devam etmek isteyenlerin bu sınava girmeleri GEREKMEMEKTEDİR. Bu durumdaki adaylar kendi alanlarındaki Açık öğretim lisans programlarına doğrudan kayıt hakkına sahiptirler.

- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve  mezunları ile aynı koşullarda yurtdışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylarda DGS’ye başvurabilirler.Başvuruları alınmaya devam edilecektir.

2017 DGS Sınavına az bir zaman kaldı. 2017 Dikey Geçiş Sınavı Başvuru Tarihleri 24.05.2017 – 01.06.2017 arasındadır. Sınav ise 23 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak. ÖSYM takvimine göre DGS 2017 Sınavı Sonuçları 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak.

Bu yazımızda 2017 DGS Çıkacak Konular başlıklı bir yazı kaleme aldık. Bildiğiniz gibi DGS sınavında ağırlıklı olarak Matematik-1 ve Türkçe-1 konularından sorular sorulmaktadır. Genel olarak kolay bir sınav olup, zamana karşı yarışılan bir sınav olarak bilinmektedir. 2017 DGS Çıkacak Konular

Sözel Bölüm Konuları

Bu bölümde dil bilgisi, paragraf soruları ve Sözel Mantık Konularından sorular sorulmaktadır. Sözel Kategoride aşağıdaki konu başlıklarına çalışılması gerekmektedir.

Cümle Çeşitleri
Cümlede Anlam
Sözcük Türleri
Sözcükte Anlam
Paragraf Yapısı
Paragrafta Anlam
Paragrafta Mantık
Anlatım Bozukluğu
Sözel Mantık

———————

Sayısal Bölüm Konuları

Sayılar
Rasyonel Sayılar
Bölme ve Bölünebilme
EBOB – EKOK
Üslü Sayılar
Köklü İfadeler
Basit Eşitsizlikler
Oran – Orantı
Köklü İfadeler
Problemler
Yol – Hız – Zaman
İşçi – Havuz
Çarpanlara Ayırma
Kümeler
Bağıntı ve Fonksiyonlar
İşlemler
Modüler Aritmetik
Özdeşlikler
Kombinasyon
Permütasyon
Olasılık
Tablo ve Grafik Okuma

İnternet ortamında edindiğimiz ve Aziz Hoca tarafından hazırlanan 2 aylık DGS Çalışma Planı:


  İlgili Galeriler
  Yorum Ekle
  İsim
  Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
  Avatar
  ayşe - 1 yıl önce
  açıkögretim önlisans bir bölümden mezun olanlar aynı bölümün lisansına kayıt yaptırabilir bilgisi ösym nin sitesinde var mı.