Yusuf el Karadavi'ye idam kararı

yusuf el karadavi ,yusuf el karadavi kimdir,Karadavi teröre destek vermek, fitne yaymak ve Suriyelierı savaşa sevk etmekle ittiham ediliyor.

Yusuf el Karadavi'ye idam kararı
24 Temmuz 2015 Cuma 12:56

 İslam alimi konusunda yine idam hükmü verildi
Karadavi teröre destek vermek, fitne yaymak ve Suriyelierı savaşa sevk etmekle ittiham ediliyor.
Suriye'nin Cumhurbaşkanı Beşar Esad Mısırlı İslam alimi hakkında idam kararı verdi. ANS PRESS-in haberine göre, Şam mahkemesi 5 kişi hakkında verdiği idam hükmünü açıkladı. İdam mahkumları arasında Dünya Müslüman Alimleri Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi de var.
İslam alimleri kurulu başkanlığına Yusuf el Karadavi
Ayrıca mahkumlar arasında Baas rejimi muhaliflerinden Suriye Ulusal Koalisyonu üyesi yazar Mişel Kilo 'da var. Mahkeme bu kişileri teröre destek vermekle, fitne yaymakla ve Suriye halkını savaşa sevk etmekle suçluyor. Ayrıca bu kişilerin Baas rejimi ile savaşmak için silahlı insanlar sağladıkları iddiası onaylandı.
Suriye'nin Cumhurbaşkanı Beşar Esad
Bu karara göre, Yusuf el Karadavi, Mişel Kilo ve diğer 3 kişi yakalandıkları takdirde derhal idam edilecektir.
Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursiye destek sergilediği için Kardavi daha önce Abdülfettah es Sisi tarafından da idama mahkûm edildi. Mısır mahkemesi Karadavi'yi teröre destek vermekte itham etmişti.
Beşar Esad 2013 yılında BM'ye mektup yazarak Yusuf el Karadavi'nin dahil olduğu bir grup İslam aliminin teröre destek verdiğini iddia etmişti.
Mısır Cumhurbaşkanı Əbdülfəttah es Sisi
Ayrıca Yusuf el Karadavi Mısır'ın Cuntacı Başkanı Abdülfettah es Sisi'ye kulak asmanın haram olduğu yönünde fetva vermişti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×