Yunan televizyonunun kapatılmasının birinci yılı protesto edildi

Yunanistan’da kemer sıkma politikaları çerçevesinde 75 yıllık devlet televizyon ve radyosu ERT'nin kapatılmasının birinci yıl dönümü düzenlenen bir gösteri ile protesto edildi.Yunanistan’da eski devlet televizyonları ve radyolarının...

Yunan televizyonunun kapatılmasının birinci yılı protesto edildi
12 Haziran 2014 Perşembe 12:13

Yunanistan’da kemer sıkma politikaları çerçevesinde 75 yıllık devlet televizyon ve radyosu ERT'nin kapatılmasının birinci yıl dönümü düzenlenen bir gösteri ile protesto edildi.

Yunanistan’da eski devlet televizyonları ve radyolarının kapatılmasının birinci yıl dönümü, Atina’da eski ERT binası önünde düzenlenen bir gösteri ile bir kez daha protesto edildi. Ana muhalefet Radikal Sol İttifak (SYRIZA) ve diğer muhalefet parti liderlerinin de destek verdiği gösteride, ERT’in yeniden açılması istendi. SYRIZA lideri Aleksis Tsipras, çok yakın bir dönemde ERT’nin yeniden faaliyete geçerek demokrasinin hizmetine sunulacağını savundu.

Yüzlerce vatandaşın katıldığı gösteride hükümet aleyhinde slogan atıldı.

ERT’nin geçen yıl kapısına kilit vurulmasının ardından 2 bin 700 kişi işsiz kalmıştı. Kamu yayıncılığı, uzun süre sessizliğe bürünmüştü. Hükümet, geçtiğimiz aylarda NERİT adlı yeni kamu televizyon, radyo ve internet sitesini faaliyete geçirmişti.

CİHAN

Yunan televizyonunun kapatılmasının birinci yılı protesto edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×