WestJet Havayolları'nın ucağı acil iniş yaptı: 6 yolcu yaralandı

WestJet Havayolları'nın 442 uçuş sayılı Edmonton-Toronto uçağı, belirlenemeyen bir nedenle uçuş güvenliğini tehdit eden bir durum meydana gelmesi nedeniyle Winnipeg Havaalanı'na acil iniş yaptı. İniş sırasında 6 yolcu yaralandı.

WestJet Havayolları'nın ucağı acil iniş yaptı: 6 yolcu yaralandı
30 Haziran 2015 Salı 08:49

WestJet Havayolları'nın 442 uçuş sayılı Edmonton-Toronto uçağı,  belirlenemeyen bir nedenle uçuş güvenliğini tehdit eden bir durum meydana gelmesi nedeniyle Winnipeg Havaalanı'na acil iniş yaptı. İniş sırasında 6 yolcu yaralandı.

WestJet'ten yapılan açıklamaya göre, Boeing 737-700 tipi yolcu uçağında, henüz belirlenemeyen nedenle uçuş güvenliğini tehdit eden bir durum meydana geldi. 54 yolcu ve 5 mürettebatı olan uçağın pilotu, Winnipeg James Armstrong Richardson Havaalanı'na acil iniş izni istedi. Havaalanı, gerekli tedbirlerin alınarak uçağın inişine hazır hale getirildi. Oldukça zor bir iniş gerçekleştiren uçakta, sarsıntı nedeniyle 6 yolcu yaralandı.

Havalanında güvenli bir bölgeye alınan uçaktaki yolcu ve mürettebat tahliye edildi. Bu sırada havaalanında bekleyen ambulanslarla, yaralı yolcular hastaneye taşındı. Yaralıların sağlık durumuyla ilgili açıklama yapılmadı.
WestJet Havayolları yetkilileri, uçağın yolcularının geceyi Winnipeg'de bir otelde geçireceklerini açıkladı. Öte yandan güvenlik birimleri de uçağın yolcu ve mürettebatının tek tek ifadesini aldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×