Ukrayna'daki ayrılıkçılar: Yolcu uçağını biz vurmadık

Ukrayna’nın doğu bölgesinde tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden ayrılıkçı Donetsk Halk Cumhuriyeti yetkilileri, Malezya uçağının düşürülmesi konusunda müdahalelerinin olmadığını, yolcu uçağını vuracak herhangi bir...

Ukrayna'daki ayrılıkçılar: Yolcu uçağını biz vurmadık
17 Temmuz 2014 Perşembe 20:13

Ukrayna’nın doğu bölgesinde tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden ayrılıkçı Donetsk Halk Cumhuriyeti yetkilileri, Malezya uçağının düşürülmesi konusunda müdahalelerinin olmadığını, yolcu uçağını vuracak herhangi bir askeri donanıma da sahip olmadıklarını açıkladı.

Rus RİA Novosti haber ajansına bilgi veren yerel halk, uçağın enkazından parçaları gördüklerini, ancak yolcu cesetlerine henüz ulaşmadıklarını ifade etti.

Ayrılıkçı Donetsk Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Andrey Purgin, “Olayı yeni duyduk. Bu yükseklikte bir uçağı vurmak için milis güçlerin kapasitesi olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bizim taşınabilir füze savunma sistemlerimiz var. Bunların kapasitesi de en fazla 5 kilometre…” bilgisini verdi.

Ukrayna’da bazı kaynaklar ise Malezya uçağının ayrıçıkçı güçler tarafından Buk SA-17 füzeleri ile vurulduğunu iddia etmişti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×