Ukrayna'da helikopter düşürüldü: 1'i general 14 asker öldü

Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk Bölgesi’nde Slavyansk şehrinin dağlık Karaçun mevkiinde ayrılıkçı milisler bir helikopter düşürdü. Vurulan helikopterde General Vladimir Kulçitskiy ile birlikte 14 asker hayatını kaybettiği bildirildi.Konuya...

Ukrayna'da helikopter düşürüldü: 1'i general 14 asker öldü
29 Mayıs 2014 Perşembe 15:18

Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk Bölgesi’nde Slavyansk şehrinin dağlık Karaçun mevkiinde ayrılıkçı milisler bir helikopter düşürdü. Vurulan helikopterde General Vladimir Kulçitskiy ile birlikte 14 asker hayatını kaybettiği bildirildi.

Konuya ilişkin açıklama Ukrayna Parlamentosu Başkanı Aleksandr Turçinov tarafından parlamento oturumu esnasında yapıldı.

Turçinov; “Şu anda bana gelen bir bilgiye göre, Slavyansk yakınlarından bizim bir helikopterimiz Rus silahlarıyla vuruldu. Savaş helikopteri değil taşıma amaçlı bir helikopterdi. Bizim 14 askerimizle birlikte General Kulçitskiy hayatını kaybetti. Onları saygıyla anmanızı istiyorum.” dedi.

Parlamento oturumunda milletvekilleri hayatını kaybeden askerler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Doğudaki Slavyansk ve Kramatorsk şehirlerinde terörle mücadele operasyonu erken cumhurbaşkanlığı seçimleri akabinde daha etkili bir şekilde yürütülmeye başlamıştı. Operasyonlar havadan jet ve helikopterler ile karadan ise havan topları kullanılarak yürütülüyor.

CİHAN

Ukrayna'da helikopter düşürüldü: 1'i general 14 asker öldü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×