Ukrayna, Türkiye’deki 'YouTube' yasağını konuşuyor

'YouTube' video paylaşım sitesinin Türkiye’de yasaklanması Ukrayna'da geniş yankı buldu.

Ukrayna, Türkiye’deki 'YouTube' yasağını konuşuyor
27 Mart 2014 Perşembe 23:13

'YouTube' video paylaşım sitesinin Türkiye’de yasaklanması Ukrayna'da geniş yankı buldu. Ülkenin önde gelen haber ajansları, gazete ve televizyonları haberi son dakika gelişmesi olarak okurlarına duyurdu.

Ukrayna Devlet Haber Ajansı Ukrinform’un yanı sıra ülkede önde gelen özel haber ajanslarından 112 ve İnterfax-Ukrayna da haberi okurlarına son dakika gelişmesi olarak servisledi. Espreso ve TCN gibi haber kanalları da haberi seyircileriyle paylaştı.

Devlet Ajansı Ukrinform, ‘Türk iktidarı twitter yasağı kesmedi YouTube'u da kapattı’ başlığıyla haberi servisledi.

İsraland haber portalı ise haberinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi tamamen internetsiz bırakacağını yazdı.

TÜRKİYE, YOUTUBE VE TWİTTER’I SIFIRLARDI

‘Borsa Lideri’ haber portalında, Olena Usenko imzasıyla çıkan haberde, Türkiye, twitter ve YouTube sıfırları başlığıyla verdi.

Haberde, YouTube sitesinin Başbakan Erdoğan’ın hakkında çıkan yolsuzluk ve dışişleri bakanlığındaki görüşmesinin sızması gerekçesiyle kapatıldığı belirtildi. Erdoğan, Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi ile özleştirildi.

Haberde, benzer uygulamaların Suudi Arabistan, İran, Küba ve Çin’de de olduğu belirtildi.

Ülkenin önde gelen haber dergisi Korrespondent'in YouTube haberine çok sayıda yorum yapıldı. Bazı okurlar, yakında İstanbul Boğazı'nın kapatılacağını, bazıları da işte NATO üyesi ve Avrupa ülkesi şeklinde düşüncesini yazdı. Yorumlarda, Türkiye’nin Sovyetlere döndüğüne dikkat çekildi. CİHAN

Ukrayna, Türkiye’deki 'YouTube' yasağını konuşuyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×