Türk seçmenler Bakü'de 3 Ağustos'ta oy kullanacak

Azerbaycan'da yaşayan Türk seçmenler, Cumhurbaşkanı seçimi için 3 Ağustos'ta sandık başına giderecek. Oy verme işlemi yerel saatle 08.00' de başlayarak 17.00'da ise sona erecek. Seçmenler; Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği, Gence ve Nahçıvan...

Türk seçmenler Bakü'de 3 Ağustos'ta oy kullanacak
01 Ağustos 2014 Cuma 10:38

Azerbaycan'da yaşayan Türk seçmenler, Cumhurbaşkanı seçimi için 3 Ağustos'ta sandık başına giderecek. Oy verme işlemi yerel saatle 08.00' de başlayarak 17.00'da ise sona erecek. Seçmenler; Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği, Gence ve Nahçıvan başkonsolosluklarında oylarını verebilecek. Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, 9 Temmuz'a kadar yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı olan seçmenlerin sadece oy kullanabilecekleri hatırlatıldı.

Cumhurbaşkanı seçimlerinde Azerbaycan'da yaşayan 15 binden fazla Türkiye vatandaşından 6 bin 305 seçmenin oy kullanması bekleniyor. Azerbaycan, Arnavutluk, Bahreyn, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Güney Afrika, Gürcistan, İran, İrlanda, İspanya, Kosova, Kuveyt, Mısır, Özbekistan, Polonya, Sudan, Tunus, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yeni Zelanda'da birinci oylama 3 Ağustos yapılacak. Seçimin ikinci oylamaya kalması halinde ise 17 Ağustos'ta 1 gün süreyle seçim sandık kurulacak. Söz konusu ülkelerin dışında birçok ülkede Türk seçmenler dün sandık başına gitti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×