Türk aday yerel seçim için kendi listesini oluşturdu

Hollanda'nın Rotterdam şehrinde semt belediyesi için aday olan Türk kökenli siyasetçi, bir partiden aday olmak yerine kendi listesini oluşturdu.

Türk aday yerel seçim için kendi listesini oluşturdu
23 Ocak 2014 Perşembe 11:58

Hollanda'nın Rotterdam şehrinde semt belediyesi için aday olan Türk kökenli siyasetçi, bir partiden aday olmak yerine kendi listesini oluşturdu. Nejat Kaya, "Liste Nejat Kaya" adı altında yerel seçime gireceğini açıklayarak bir ilke imza attı.

Üç dönemdir bir siyasi partide görev yaptığını, gelecek seçimlerde kendi listesinden aday olmaya karar verdiğini söyleyen Kaya "Kanunun bize verdiği yetkiye dayanarak Liste Nejat Kaya ismi altında 4 arkadaşımla birlikte seçime giriyoruz. 12 yıldır siyasetin içinde yer alıyordum. Bu deneyimimi halka daha yakın olmak için kullanacağım." dedi.

"HALKIN AVUKATLIĞINA ADAYIM"

Fakirliğin, yabancı kökenli insanların yaşadığı semtlerde daha fazla olduğunu söyleyen Kaya, bunu ana sebeplerinden bir tanesinin ayrımcı tutumlardan kaynaklanan işsizlik olduğunu dile getirdi. Kaya "İnsanlarımızın iş imkanı ve kanunlardan daha iyi yararlanmaları için mücadele edeceğim. Halkın avukatı adayı olmaya adayım." diye konuştu.

Nejat Kayai aday olduğu Ijselmonde semtinde Türk kökenli 3 bin 500 insanın yaşadığını, kendisinin doğrudan listeye girmesi için en az bin 300 tercihli oya ihtiyaç olduğunu söyledi. Seçimlerde 18 yaşını doldurmuş ve Hollanda'da 5 sene yasal olarak ikamet edenler de vatandaş olmasalar bile oy kullanabiliyor. CİHAN

Türk aday yerel seçim için kendi listesini oluşturdu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×