Tony Blair Telekulağa Takıldı

İngiltere Eski Başbakanı Tony Blair’in telekulak skandal patladığında News Internatonal eski CEO’su Rebekah Brooks’a gizli tavsiyelerde bulunduğu belirtildi.

Tony Blair Telekulağa Takıldı
21 Şubat 2014 Cuma 10:31

Bugün The Guardian, The Daily Telegraph gazeteleri birinci sayfa manşetten Tony Blair’in News Internatonal’in eski Ceo’su Rebekah Brooks’a telekulak skandalı patladığında nasıl gizlice danışmanlık yaptığını yazdılar.

Londra Ağır Ceza Mahkemesi Old Bailey’de görülen Telekulak mahkemesinde ifade veren Rebekah Brooks’un 2011 yılı Temmuz ayındaki Blair ile bir saatlik telefon konuşmasından sonra gönderdiği elektronik posta, mahkemede kanıt olarak okundu. Bu mailden eski İngiltere Başbakanının, Rebekah Brooks, Rupert ve oğlu Murdoch’a gayriresmi danışmanlık teklif ettiği anlaşıldı. 

Rebekah Brooks’un James Murdoch’a gönderdiği not telekulak davasında okundu. Bu notta Rebekah Brooks, 2011 yılında News of The World’un telefon dinleme skandalı çıkarken, Blair’in News Internatonal’ın telekulakla ilgili olarak Hutton tipi bir soruşturma raporu yayınlamasını öngördüğünü yazdı.

The Guardian’ın manşetinde Tony Blair’in Rebekah Brooks’a tavsiyelerde bulunurken “Uyku hapı al. Güçlü ol” dediği belirtildi. Tony Blair ve Rebekah Brooks’un birlikte 2004 yılında çekilmiş samimi resimleri birinci sayfalardan verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×