Tayland'da göstericilerin lideri: Başbakana nefes aldırmayacağız

Tayland’da göstericilerin lideri Suthep Thaugsuban, bugünden itibaren Geçici Başbakan Yingluck Shinawatra'yı gittiği bütün yerlerde takip edeceklerini bildirdi.

Tayland'da göstericilerin lideri: Başbakana nefes aldırmayacağız
19 Şubat 2014 Çarşamba 12:08

Tayland’da göstericilerin lideri Suthep Thaugsuban, bugünden itibaren Geçici Başbakan Yingluck Shinawatra'yı gittiği bütün yerlerde takip edeceklerini bildirdi. Tayland’da göstericiler ile polisler arasında dün yeniden şiddet olayları patlak verirken, çatışmalarda bir polis ve 3 sivil öldü, 66 kişi de yaralandı.

Thaugsuban, dün akşamki konuşmasında, "Çarşamba gününden itibaren Başbakan Yingluck Shinawatra nereye giderse gitsin, binlerce kişi olarak onu takip edeceğiz. İsterse en uzak mesafeye gitsin. Ona nefes aldırmayacağız. Bizlerin bu davamızda kaybedecek hiç bir şeyimiz yok. Kazanana kadar devam edeceğiz." dedi.

Eylemciler sabah saatlerinde toplanarak Başbakan Shinawatra'nın gidebileceği muhtemel devlet kurumlara doğru yürümeye başladı.

Güneydoğu Asya'nin en büyük ikinci ekonomisi olan Tayland'da yönetim karşıtları, ağabeyi eski Başbakan Taksin Shinawatra'nin çıkarlarına hizmet ettiğini ileri sürerek, Başbakan Shinawatra'nın istifasını istiyor. CİHAN

Tayland'da göstericilerin lideri: Başbakana nefes aldırmayacağız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×