Tayland'da göstericiler erken oy kullanmayı engelledi: 1 ölü

Tayland’da 2 Şubat'ta yapılacak genel seçimler öncesinde bugün yapılan erken oy kullanma, hükümet karşıtı göstericiler tarafından engellendi.

Tayland'da göstericiler erken oy kullanmayı engelledi: 1 ölü
26 Ocak 2014 Pazar 15:48

Tayland’da 2 Şubat'ta yapılacak genel seçimler öncesinde bugün yapılan erken oy kullanma, hükümet karşıtı göstericiler tarafından engellendi. Göstericiler, oy kullanmak için seçim seçim merkezlerine gelen vatandaşların binalara girişine izin vermedi.

Tayland, 2 Şubat 2014 tarihinde genel seçimlere hazırlanıyor. Ülkede genel seçim öncesinde erken oy kullanmak için kayıt olan bir milyona yakın seçmen, bugün seçim merkezlerine gitti. Ancak seçmenlerin seçim merkezlerine girişleri hükümet karşıtı protestocular tarafından engellendi.

Başbakan Yardımcısı Surapong Tovichakchaikul yaptığı açıklamada, başkent Bangkok’ta kurulan 50 sandıktan 46’sında göstericilerin engellemesinden dolayı oy verme işlemini yapılamadığını belirttti.

Bu arada Bangkok'un Bang Na bölgesinde hükümet karşıtı göstericiler ile Tayland'ın devrik Başbakanı Thaksin Shinawatra yanlısı grup ile silahlı çatışma yaşandı. Çatışmada hükümet karşıtı göstericilerin liderlerinden Suthin Tharathin'in vurularak öldüğü aktarıldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×