Suudi Kralı Abdullah, Ban Ki-mun ile görüştü

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz Al-Suud, dün akşam Cidde'deki sarayında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile görüştü.Görüşmenin başında Ban'ın Suudi Arabistan'ı ziyaretinden, Kral Abdullah ile görüşmesinden...

Suudi Kralı Abdullah, Ban Ki-mun ile görüştü
24 Temmuz 2014 Perşembe 19:13

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz Al-Suud, dün akşam Cidde'deki sarayında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile görüştü.

Görüşmenin başında Ban'ın Suudi Arabistan'ı ziyaretinden, Kral Abdullah ile görüşmesinden ve Suudi Arabistan'ın BM'ye verdiği destekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdiği belirtildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı (SPA)'da yer alan haberde görüşmede bölgesel, uluslararası sahada ve özellikle Gazze'de yaşanan olayların ele alındığı belirtildi. Bu gelişmeler karşısında BM'nin çabaları da ele alınan konular arasında yer aldı.

Görüşmeye Suudi Arabistan Savunma Bakanı Veliaht Prens Selman bin Abdülaziz, İkinci Veliaht Prens Mukrin bin Abdülaziz ile Genel İstihbarat Başkanı, İçişleri Bakanı ve üst düzey yetkililer katıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×