Son semti de kaybettiler!

Terör örgütü IŞİD'in Irak'ın Ramadi kentinin tamamının ele geçirildiğini açıkladı. Irak Savunma Bakanlığı ise Ramadi kent merkezindeki IŞİD'in hedeflerine yapılan nokta vuruşlarda en az 100 IŞİD militanının yaşamını yitirdiğini belirtti.

Son semti de kaybettiler!
18 Mayıs 2015 Pazartesi 08:31


Askeri kaynaklara göre, Irak güvenlik güçlerinin Ramadi'den çekilmesiyle beraber örgüt kentin tamamını ele geçirdi. Bazı kaynaklar ise kentin çevresinde çatışmaların halen sürdüğünü belirtti. Cuma günü kentin büyük bir bölümünü ele geçiren IŞİD ise kamu binalarını üzerine bayraklarını astı. 

 

Hükümet güçleri elinde olan son semti de bugün ele geçiren IŞİD'in, kentin çevresinde bulunan bir askeri üssü kuşattığı belirtildi. Anbar İl Meclisi,  Haşd Şeebi olarak bilinen gönüllü askerlerin kenti kurtarması yönünde karar verilirken Irak Başbakanı Hayder Elibadi ise Haşd Şeebi güçlerine ordu ile beraber hareket ederek Anbar kentini kurtarmaları için talimat verdi. Elibadi, Anbar meclisi ve Anbar din adamlarının çağrısına cevap olarak bu adımın atıldığını belirtti.

 

Irak güvenlik güçleri, stad bölgesinde örgütle çatışmaya devam ederken IŞİD'in kuşattığı üsten bir komutanın, örgütün kentin her sokağını ele geçirdiğini ve kendilerinin burada mahsur kaldıklarını telefonla bildirdiği açıklandı.

 İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×