Snowden’in Rusya’dan gitmeye niyeti yok!

Amerikalı eski istihbaratçı Edward Snowden, Alman televizyonuna konuştu. Alman NDR televizyonundan Hubert Seipel’in sorularını cevaplayan Snowden, Amerikalıların ekonomik alanda da bilgi topladığını söyledi.

Snowden’in Rusya’dan gitmeye niyeti yok!
26 Ocak 2014 Pazar 19:33

Amerikalı eski istihbaratçı Edward Snowden, Alman televizyonuna konuştu. Alman NDR televizyonundan Hubert Seipel’in sorularını cevaplayan Snowden, Amerikalıların ekonomik alanda da bilgi topladığını söyledi. Snowden, “Eğer Siemens şirketinde bilgi varsa ve bu Amerika’nın ulusal çıkarlarına yarıyorsa ulusal güvenlik ile alakası olmasa da toplanır.” şeklinde konuştu. Moskova’da gerçekleşen röportaj pazar akşamı geç saatlerde yayınlandı. Amerikan istihbarat teşkilatı NSA’ya çalışan ve firar ettikten sonra Rusya’ya sığınan Edward Snowden bu ülkeden bir yıllık siyasi sığınma hakkı kazanmıştı.

Edward Snowden ile görüşmeyi yapan Hubert Seipel, Edward Snowden’in şimdi Rusça öğrendiğini ve ülkede daha uzunca bir süre kalmaya hazırlandığını belirtti. Snowden’in sızdırdığı bilgi ve belgeler sonucunda Amerikalıların Almanya Başbakanı Angela Merkel´in cep telefonunu da dinlediği ortaya çıkmış ve bu da iki ülke arasında rahatsızlığa yol açmıştı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×