Şeyh Nazım Kıbrısi'nin cenaze namazı kılındı

Nakşibendi Tarikatı Lideri Şeyh Nazım Kıbrısi’nin cenazesi, Lefkoşa'daki Selimiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Lefke’ye götürüldü.92 yaşında hayatını kaybeden, Şeyh Nazım Kıbrısi için...

Şeyh Nazım Kıbrısi'nin cenaze namazı kılındı
07 Mayıs 2014 Çarşamba 19:48

Nakşibendi Tarikatı Lideri Şeyh Nazım Kıbrısi’nin cenazesi, Lefkoşa'daki Selimiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Lefke’ye götürüldü.

92 yaşında hayatını kaybeden, Şeyh Nazım Kıbrısi için cenaze namazı, sadece özel kişilerin cenazeleri için kullanılan başkent Lefkoşa’daki tarihi Selimiye Camii’nde kılındı. İkindi namazı sonrası cenaze namazını, Selimiye Camii emekli müezzini Ahmet Gürses kıldırdı.

Selimiye Camii’nin girişine yaklaşan cenaze aracından alınarak dualarla omuzlarda taşınan ve musalla taşına konulan Şeyh Nazım’ın tabutu, çiçeklerle donatıldı. Kıbrıslı Türk ve yabancı çok sayıda müridi Şeyh Nazım için gözyaşı döktü. Müritler, namaz vaktine kadar tabut etrafında Kur’an-ı Kerim’den ayetler okudu ve dua etti.

Selimiye’deki ikindi namazı sonrası cenaze namazına KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, bazı bakanlar ve milletvekilleri, iş adamları, sivil toplum örgütlerinden temsilciler, Şeyh Nazım’ın çok sayıda müridi ile vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazını Selimiye Camii emekli müezzini Ahmet Gürses kıldırdı. Cami’deki dini vecibelerin tamamlanmasının ardından Şeyh Nazım’ın tabutu, dergahında toprağa verilmek üzere Lefke’ye götürüldü. CİHAN

Şeyh Nazım Kıbrısi'nin cenaze namazı kılındı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×