Savunma Bakanı Yılmaz: Türkiye Musul Harekatına Katkı Vermeye Başladı

İsmet Yılmaz, Türkiye'nin IŞİD'e karşı koalisyonun üyesi olduğunu söyleyerek 'Türkiye somut katkı vermeye başlamıştır. Katkı nasıl olacak zamanla değerlendirilir' dedi.

Savunma Bakanı Yılmaz: Türkiye Musul Harekatına Katkı Vermeye Başladı
02 Mart 2015 Pazartesi 13:57

Musul Valisi Esil Nuceyfi, dün yaptığı izahatda 'Türkiye, Musul operasyonuna katılmaya karar verdi.' demişti. Vali'nin izahatsına Milli Savunma Bakanı İstem Yılmaz'dan doğrulama geldi. Bakan Yılmaz, Türkiye'nin IŞİD'e karşı koalisyonun bir üyesi olduğunu belirterek, 'Bu koalisyonun üyesi olmakla (Musul harekatı) somut yardım vermeye başlamıştır. Bunun dışında ne bunun şeklinde bir yardım olur, milli faydalar göz önüne alınarak vakti geldiğinde bir değerlendirme yapılmaktadır ve koalisyon üyesi olmanın gerektirdiği sorumluluklar yerine getirilir' dedi.

BAKAN TARTIŞMALARA SON NOKTAYI KOYDU

Yılmaz, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. 'Musul Valisi Türkiye'nin Musul harekatına destek vereceğini açıkladı. Bu desteğin teferruatları nedir, bu destek doğru mu?' sorusuna Yılmaz, 'Türkiye, IŞİD'e karşı koalisyonun bir üyesidir. Bu koalisyonun üyesi olmakla somut yardım vermeye başlamıştır. Bunun dışında ne bunun şeklinde bir yardım olur, milli faydalar göz önüne alınarak vakti geldiğinde bir değerlendirme yapılmaktadır ve koalisyon üyesi olmanın gerektirdiği sorumluluklar yerine getirilir' yanıtını verdi.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×