Rusya’da çifte saldırı ve operasyon: 7 militan öldürüldü

Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Cumhuriyeti’nin başkentinde akşam saatlerinde bir restoranın önünde meydana gelen çifte patlamada 11 kişi yaralandı.

Rusya’da çifte saldırı ve operasyon: 7 militan öldürüldü
18 Ocak 2014 Cumartesi 15:18

Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Cumhuriyeti’nin başkentinde akşam saatlerinde bir restoranın önünde meydana gelen çifte patlamada 11 kişi yaralandı. Güvenlik güçlerinin bölgede düzenlediği operasyonlarda ise 7 militan öldürüldü. Militanlardan birinin intihar saldırısına hazırlanan bir kadın eylemci olduğu iddia edildi.

Rusya Soruşturma Komisyonu Dağıstan temsilciliğinden yapılan açıklamada, Mahaçkale’nin Kirovski bölgesinde yapılan operasyonlarda 7 militanın öldürüldüğü belirtildi. Şüphelilerin gizlendiği kaydedilen bir binaya düzenlenen operasyon sonrasında 7 militan ölü olarak ele geçirildi. Evde yapılan aramalarda iki otomatik silah ve bir pompalı tüfek bulundu.

Rusya Terörle Mücadele Komitesi yaptığı açıklamada Mahaçkale silahlı grupların liderliğine getirilen Mahmut Aliyev ve intihar saldırısı hazırlığında olduğu iddia edilen 26 yaşındaki eşi Zaira Aliyeva’nın düzenlenen operasyonla öldürüldüğünü doğruladı.

Dağıstan İçişleri Bakanlığı da akşam saatlerinde Mahaçkale Golden Empire Restoran’da meydana gelen çifte patlamada 2’si polis 11 kişinin yaralandığını açıkladı.
CİHAN

Rusya’da çifte saldırı ve operasyon: 7 militan öldürüldü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×