Rusya, Tacikistan'ın yeni hükümetinden memnun

Rusya Başbakan Yardımcısı İgor Şuvalov, Tacikistan'da resmi temaslarda bulunuyor. Tacikistan Başbakanı Kohir Rasulzoda ile bir araya gelen Rusya Başbakan Yardımcısı, Tacikistan'da kurulan yeni hükümetten memnun olduklarını kaydetti.

Rusya, Tacikistan'ın yeni hükümetinden memnun
24 Ocak 2014 Cuma 12:28

Rusya Başbakan Yardımcısı İgor Şuvalov, Tacikistan'da resmi temaslarda bulunuyor. Tacikistan Başbakanı Kohir Rasulzoda ile bir araya gelen Rusya Başbakan Yardımcısı, Tacikistan'da kurulan yeni hükümetten memnun olduklarını kaydetti. Şuvalov ve beraberindeki heyet, Rusya-Tacikistan Hükümetlerarası Komisyon Toplantısı için başkent Duşanbe'de bulunuyor.

Toplantıda konuşan Şuvalov, "Rusya ile Tacikistan ilişkileri hem ikili hem de çok yönlü olarak sürdürülüyor. Bütün alanlarda işbirliğinin bundan sonra da geliştirilmesi için hazırız" dedi.

Tacikistan Başbakanı Kohir Rasulzoda ise konuşmasında, Rusya'nın bütün alanlarda stratejik ortağı olduğunu ve bunun böyle kalacağını kaydetti.
Tacikistan'da geçen yıl Kasım ayında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra hükümet yeniden yapılandırıldı. Seçimlerin galibi mevcut Devlet Başkanı İmamali Rahman, kabinesinde çok ciddi değişikliklere gitmişti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×