Rusya: Elimizde kimsede olmayan silahlar var

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus ordusunun sahip olduğu silahların dünyanın hiçbir ülkesinde olmadığını kaydetti.

Rusya: Elimizde kimsede olmayan silahlar var
13 Şubat 2014 Perşembe 12:08

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus ordusunun sahip olduğu silahların dünyanın hiçbir ülkesinde olmadığını kaydetti. Şoygu, 2020 yılına doğru Rus ordusunun ağırlıklı olarak sözleşmeli askerlerden oluşacağını duyurdu.

Sibirya bölgesinde Krasnoyarsk kentinde Federal Sibirya Üniversitesi öğrencileri ile bir araya gelen Savunma Bakanı Şoygu, “Güya ordumuz dağılmış ve Moskova’da askeri törenlere konserve kutularıyla çıkıyoruz. Bunlar tam saçmalık. Rusya’nın nükleer kalkanı eskisi gibi güçlü, kuvvetli. Bunun için gereken her şey yapılıyor. Elimizde bir kaç bin uçak ve helikopter var. Güçlü füze kalkanı, uçaksavar sistemlerine sahibiz. Dünyanın hiç bir ülkesinde bulunmayan en çağdaş uçaksavar ve füze kalkanı sistemlerine sahibiz.” dedi.

ÇOK CİDDİ BİR SİLAH ÜRETİMİNE BAŞLIYORUZ

En çağdaş silahlara sahip olmak için Rusya’nın muazzam yatırım yaptığına dikkat çeken Savunma Bakanı, “Gelecek yıldan itibaren çok ciddi bir silah üretimine başlıyoruz. Rusya Bilimler Akademisi bilim adamları bir gün bile yerinde durmuyor. Silah satışında dünyanın ikinci ülkesi olmamız da tesadüf değil. Komsomolske Amur’da dünyada kimse de olmayan en çağdaş uçakları ordumuza kazandırdık. Biz artık tek değil, seri üretimi yapıyoruz. Rusya ile savunma alanında yarışmak çok zor.” şeklinde konuştu.
CİHAN

Rusya: Elimizde kimsede olmayan silahlar var


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×