Rus turistler Tel-Aviv Havalimanı'nda mahsur kaldı

Türkiye havayollarına ait uçaklarla Antalya’dan İsrail’e giden yaklaşık 300 Rus turist Tel-Aviv Havalimanı'nda mahsur kaldı.Çatışmalar yüzünden Tel-Aviv havalimanın güvensiz olması nedeniyle uçuşları durduran Türkiye Hava Yolları,...

Rus turistler Tel-Aviv Havalimanı'nda mahsur kaldı
25 Temmuz 2014 Cuma 01:13

Türkiye havayollarına ait uçaklarla Antalya’dan İsrail’e giden yaklaşık 300 Rus turist Tel-Aviv Havalimanı'nda mahsur kaldı.

Çatışmalar yüzünden Tel-Aviv havalimanın güvensiz olması nedeniyle uçuşları durduran Türkiye Hava Yolları, Rus turistleri de etkiledi. Antalya’ya tatile gelen daha sonra İsrail’e gezi ve hac için giden yaklaşık 300 Rus turist havalimanında iki gündür uçuşların tekrar başlamasını bekliyor. İsrail’e giden bazı Rus turistlerin aile ve yakınları ise Antalya’da beklemeye devam ediyor. Tur şirketleri İsrail’deki akraba ve yakınlarını Antalya’da bekleyen Rus turistlerin otelde kalma süresini ücretsiz uzatıyor ve bu yüzden Rusya’ya zamanında dönemeyenler için yeni biletleri bedavaya ayarlayacağı belirtiliyor.

Tel-Aviv Havalimanı'ndaki turistlerin yaklaşık 50’si otellere girmeyi kabul ederken 250’si ise beklemeye devam ediyor.

Rusya tarafı ise İsrail’de mahsur kalan turistleri kara yoluyla Ürdün’e götürmeye ve daha sonra uçakla Antalya üzerinden evlerine ulaştırmayı planlıyor. Ancak, Ürdün’ün bu teklife henüz cevap vermediği belirtiliyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×