Putin’den yeni yıl mesajı: Teröristlerin kökünü kazıyana kadar savaşacağız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Habarovsk kentinde yaptığı yeni yıl konuşmasında, Volgograd’da meydana gelen iki ayrı saldırıda yaşamlarını yitirenlerin önünde saygı ile eğildiklerini, sert ve istikrarlı bir şekilde teröristlerin kökünü kazıyana kad.

Putin’den yeni yıl mesajı: Teröristlerin kökünü kazıyana kadar savaşacağız
01 Ocak 2014 Çarşamba 01:33

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Habarovsk kentinde yaptığı yeni yıl konuşmasında, Volgograd’da meydana gelen iki ayrı saldırıda yaşamlarını yitirenlerin önünde saygı ile eğildiklerini, sert ve istikrarlı bir şekilde teröristlerin kökünü kazıyana kadar savaşacaklarını söyledi. 2014 Soçi Kış Olimpiyatları’nın 7 Şubat’ta açılışını yapmaya hazırlanan Rusya’nın Volgograd kentinde meydana gelen saldırılarda ölenlerin sayısı 34’e yükseldi.

2013’te ülkenin birçok sorunla karşılaştığına değinen Putin, Rusya’nın geleceğe umutla baktığını, birlik ve beraberlik içinde ülkenin kalkınması için çalışacaklarını belirtti. Doğal afetler nedeni ile Uzakdoğu bölgesinin zor bir yıl geçirdiğine değinen Putin, zor zamanlarda ülkenin tek yürek olduğunu vurguladı.

Habarovsk’ta sel felaketinden etkilenenlerle birlikte yeni yılı kutlamak istediğini kaydeden Rus lider, "Afetlerden zarar gören herkes hükümet tarafından desteklenecek…" sözü verdi.

Rusya’da 2013’te bir dizi kazanım olduğunu, halkın refah düzeyinin arttığını, ülkenin daha zengin olduğunu ve uluslar arası alanda çıkarlarını koruduğunu hatırlatan Putin, 2014’de de ekonomik kalkınma, güvenlik ve halkın refah düzeyinin artırılması için çalışacaklarını söyledi.

Refahın kendiliğinden gelmediğini, sıkı çalışma sonrası elde edilen bir başarı olduğunu vurgulayan Rus lider, bir aydan biraz fazla bir süre kalan Olimpiyatlarda başarılı olma dileğinde bulundu.

Putin, 2014’ün ilk dakikalarında, Habarovsk’da meydana gelen sel felaketinde kamyonu kurtarmaya çalışırken sele kapılarak yaşamını yitiren Bair Banzaraktsayev’in eşine madalya verdi. CİHAN

Putin’den yeni yıl mesajı: Teröristlerin kökünü kazıyana kadar savaşacağız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×