Putin'den ABD'ye FIFA suçlaması!

FIFA'ya yapılan yolsuzluk operasyonuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'yi suçladı.

Putin'den ABD'ye FIFA suçlaması!
29 Mayıs 2015 Cuma 09:40

 FBI'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında İsviçre'de bulunan üst düzey FIFA yetkilileri gözaltına alındı, bu kişiler hakkında rüşvet, kara para aklama ve dolandırıcılık suçlarından dava açıldı.
Dünya futbolunu yakından ilgilendiren konuyla ilgili akıllara takılan sorulardan biri ise bu operasyonun neden herhangi bir Avrupa ülkesi tarafından değil, ABD tarafından yapıldığı oldu.

Soruşturma 2018 Dünya Kupası'nın Rusya'ya verilme sürecini de kapsıyor.

PUTİN TOPA GİRDİ
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Amerika Birleşik Devletleri’nin FIFA ile ilgili başlattığı yolsuzluk soruşturmasını ‘tuhaf’ bulduğunu belirterek tepki gösterdi.

"BLATTER'IN YENİDEN SEÇİLEMEMESİ İÇİN YAPILDI"
Putin, Amerika’nın kendileri tarafından desteklenen Sepp Blatter’in yeniden başkan seçilmemesi için bu soruşturmayı başlattığını iddia etti:

“Bu çok açık bir şekilde kendi yetki alanını başka ülkelere yayma çabası. Bu, hiç şüphe yok ki Sayın Blatter’ın yeniden başkan seçilememesi için atılmış apaçık bir adım.”

"RUSYA'DAN GERİ ALMA BASKISI"
Putin aynı zamanda Cuma günü Zürih'te düzenlenecek kongrede FIFA başkanlığına tekrar aday olan Blatter'in üzerinde, 2018 Dünya Kupası turnuvasını düzenleme hakkını Rusya'dan geri alma baskısı bulunduğunu iddia etti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×