Putin: Rusya’nın tek rakibi kendisi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın tek rakibinin iç sorunlar ve sıkıntılar olduğunu söyledi.

Putin: Rusya’nın tek rakibi kendisi
03 Şubat 2014 Pazartesi 11:43

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın tek rakibinin iç sorunlar ve sıkıntılar olduğunu söyledi.

Rusya’nın Soçi kentinde 7 Şubat’ta başlayacak Kış Olimpiyatları ile ilgili Rus televizyonuna konuşan Putin, Olimpiyatların yapılacağı alanı kendisinin seçtiğini ifade etti.

Bölgeye 2001 ve 2002’de arabayla geldiklerini ve kendisinin burada araç kullandığını ifade eden Putin, “Nehre geldik ve ben buradan başlanılması gerektiğini söyledim…” dedi.

Krasnaya Polyana tepesinde çekilen görüntüler eşliğindeki röportaj resmi açılışın ardından yayınlanacak.

Rusya halkının projeye yoğun desteği nedeni ile Uluslar arası Olimpiyat Komitesi’nin Soçi’yi seçtiğini ifade eden Putin, “Onlar Rusya halkının desteğini gördü. Bu bizim yarışı kazanmamızda çok büyük bir katkı sağladı…” değerlendirmesinde bulundu.

Rakibi konusunda bir soru soran muhabire cevap veren Putin, “Ben kendimle ilgili konuşmak istemiyorum. Rusya ile ilgili konuşmak istiyorum. Rusya’nın rakibi yok. Gerçekte Rusya’nın tek bir rakibi var. O da iç problem ve sıkıntılar.” dedi.

Rusya halkının normal yollarla bir şey inşa edemediği eleştirilerine karşı çıkan Putin, “Bu Rusya halkı adına uydurulmuş bir yalan. Rusya halkı dünyanın en büyük ülkesini inşa etti.” savunmasında bulundu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×